Zemědělství

Zemědělství i způsob, jakým dostáváme jídlo na naše talíře, prošly v minulém století radikální proměnou. Dopady a rizika moderního průmyslového hospodaření jsou obrovské. Hnutí DUHA proto podporuje zdravé ekologické zemědělství, které zajišťuje pestrou a neznečištěnou krajinu, zadržování vody v krajině, důstojné podmínky pro zvířata i místo pro přírodu: pro ptáky, motýly i květiny. A v neposlední řadě dodává potraviny, kterým se dá důvěřovat.

Adresář farmářů – najděte si jídlo z blízka

Hnutí DUHA podporuje především místní jídlo, které po cestě na náš stůl zbytečně neurazilo tisíce kilometrů, je zdravé, čerstvé a bez nepotřebných obalů. Proto jsme vytvořili adresář stovek farmářů, kteří prodávají své zboží přímo spotřebitelům. Aniž byste museli mít obavy z nebezpečných herbicidů.

Rizika herbicidů

Jedním z velkých témat současnosti je využívání chemických látek v zemědělství. Mezi ně patří herbicidy – látky, které nejen hubí plevel, ale často se využívají k takzvané desikaci čili vysoušení některých druhů plodin před sklizní. Jejich používání je však problematické z celé řady důvodů, ať už jde o zdraví lidí či intenzifikaci zemědělství. Jedním z nejproblematičtějších je látka zvaná glyfosát. Přestože Evropská unie prodloužila možnost jeho použití na svém území až do konce roku 2022, usilujeme o jeho výrazné omezení na našem území, podobně jako jej už zakázaly nebo omezily Itálie či Malta.

Mohlo by vás zajímat:

Adresář farmářů ve vašem mobilu

 


Inovace Adresáře farmářů proběhla ve spolupráci a s přispěním společnosti COEX , která se dlouhodobě snaží podporovat užitečné projekty.

Tyto stránky vznikly za finanční podpory Evropské unie. Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.

Štítky: