Akce pro veřejnost

Jak nakupovat bio a lokální potraviny přes internet - webinář

Máte rádi kvalitní a čerstvé potraviny od farmářů ze svého okolí a rádi byste se zorientovali v online možnostech nákupu? Připojte se na diskusní setkání s online prodejci lokálních potravin a bioopotravin z celé České republiky.

Brněnský Biojarmark je opět tady!

Nemáte zatím plány na víkend? Máme pro vás tip na sobotu – udělejte si výlet na tradiční brněnský Biojarmark na Zelném trhu. Již 28. ročník tradiční jihomoravské akce se koná 5. října od 9 hodin.

Pojďte si s námi popovídat na pražský Biojarmark

Nemáte zatím plány na víkend? Máme pro vás tip na sobotu – udělejte si výlet na dvorek Národního zemědělského muzea v PrazeV sobotu 19. 10. tam můžete od 9 hodin navštívit tradiční biojarmark. Jediný pražský farmářský trh zaměřený výhradně na biopotraviny!Můžete se zde potkat s ekofarmám z celé republiky, kteří vám představí to nejlepší a nejčerstvější ze své produkce.

Exkurze napříč národními parky Šumava a Bavorský les 2021

Zajímá vás, jak se vyvíjí příroda, když se jí nechá prostor a čas? Chtěli byste poznat středoevropskou divočinu na vlastní oči a kůži a porozumět tomu, v čem je její nedocenitelná hodnota?

Zaznamenali jste spory o kácení v národním parku Šumava a chtěli byste se přímo v terénu dozvědět více? Chcete se přesvědčit, zda se les po napadení kůrovcem sám obnovuje?

Neschovávejme CAP pod čepicí

Hnutí DUHA a AMPI zvou na akci „Neschovávejme CAP pod čepicí“ – moderovaná debata o společné zemědělské politice (Common Agriculture Policy) se zajímavými hosty. Debatu moderuje Tomáš Uhnák a překlad z anglického jazyka je zajištěn. Vstup je volný, registrace není nutná, široká veřejnost vítána.

V rámci pražského Biojarmarku budou o možné roli spotřebitelů a malých farem ve Společné zemědělské politice debatovat:

 

• Ramona Duminicioiu, členka La Via Campesina Europe, největšího sdružení malých zemědělců na světě

Benefiční koncert pro Zachraňme lesy

V pondělí 9. 9.

Týden bez odpadu 2019

V rámci Týdne bez odpadu 2019 vás srdečně zveme na akce, které pořádá Hnutí DUHA:

 

Lokální hostina aneb podzimní společné vaření s Hnutím DUHA

Zveme vás na podzimní vaření podle principů zodpovědné spotřeby - z lokálních surovin od našich farmářů, které proběhne v Jezírku.

V průběhu odpoledne si připravíme lokální hostinu a budeme si přitom povídat o možnostech získávání lokálních potravin, principech šetrného zemědělství a nakládání s půdou, drobných zemědělcích a jejich podpoře, ale i dalších souvislostech spotřeby a výroby potravin. Navíc se u toho skvěle najíme!

Den komunitní energetiky

Už po dvanácté se koná osvětová akce zaměřená na získávání elektřiny z větru. Letos proběhne poprvé v Praze a zaměří se na energetické komunity a na propojení větrných elektráren s bioplynovými stanicemi, které zvyšují pravidelnost dodávek čisté elektřiny.

 

 

Jaká je cesta k potravinám z blízka?

Komunitou podporované zemědělství (KPZ) u nás zakotvilo před deseti lety a za tu dobu se do něj zapojilo několik desítek iniciativ, zemědělců a několik tisíc spotřebitelů. Jak KPZ v současnosti funguje a kam by mohlo směřovat dále? Je hospodaření zemědělců finančně udržitelné, kdo a jak je podporuje? Jak to vidí zemědělci a spotřebitelé? Využijte jedinečnou příležitost potkat se a promluvit se zemědělci, kteří se vydali cestou KPZ.

Stránky