Dobrovolníci

Hnutí DUHA je přední česká ekologická organizace, která po dobu své existence dokázala dosáhnout mnohé významné úspěchy, ale další výzvy nás teprve čekají.

A právě proto se práce Hnutí DUHA neobejde bez pomoci dobrovolníků a dobrovolnic, kteří se zapojují do mnohých důležitých aktivit napříč organizací. Nejčastěji se jedná o provoz informačního stánku, organizaci veřejné akce, překlady, vyhledávání informací, balíčkování a roznos materiálů, přepis petice, vyhotovení fotografií, a o další odborné a méně odborné práce. 

Pro ty, kteří chtějí pomoct spíše v lesním terénu, jsou ideální Rysí a Vlčí hlídky, a nebo Týdny pro divočinu.

Také rádi vítáme vlastní iniciativy a nápady, které by mohly pomoci naší práci při ochraně přírody, modernizaci ekonomiky a zlepšení kvality života v České republice.

Nejvíce dobrovolnických příležitostí najdete v Brně a Praze, ale spousta práce se dá dělat přes internet, z pohodlí domova. V některých městech a obcích také fungují místní skupiny (kontakty naleznete zde), ke kterým je možné se přidat. Pokud ve vašem okolí žádná není a je vás více, můžete s naší pomocí zkusit místní skupinu založit.

Jak moc se zapojíte, záleží hlavně na vás. Je možné občas věnovat pár hodin na infostánku, přes léto se dá přijet na turnus Týdne pro divočinu, přes zimu jezdit pravidelně o víkendech na Rysí nebo Vlčí hlídky, přijít na pár hodin pomoct do kanceláře či strávit v naší organizaci více času jako stážista/stážistka nebo  dlouhodobý spolupracovník/spolupracovnice.

S námi se také můžete kontinuálně vzdělávat v mnohých tématech, získat nové schopnosti, přátele a zkušenosti, které můžete uplatnit nejen v profesním životě, ale také v tom osobním. Více o možnosti vzdělávání najdete na stránkách Občanské iniciativy.

Dobrovolníkem v Hnutí DUHA se může stát každý, kdo se zajímá o naše témata, je zodpovědný a má chuť nám věnovat trochu svého volného času, schopností a energie. Stačí, když vyplníte přihlašovací formulář a my vás brzy kontaktujeme.

 

Chcete se zapojit jako dobrovolník/dobrovolnice? Vyplňte přihlašovací formulář.

Chcete se připojit k lokální skupině ve vašem okolí? Přehled skupin najdete pod tímto odkazem.

Chcete se stát Rysím/Vlčím hlídkařem nebo hlídkařkou? Přejděte na tyto stránky.

 

Pro více informací pište koordinátorce dobrovolníků a dobrovolnic Hnutí DUHA Petře Paříkové na dobrovolnictvi@hnutiduha.cz.

anebo nás přímo navštivte na adrese

Hnutí DUHA

Údolní 33

602 00 Brno