Dobrovolníci

Hnutí DUHA je přední českou ekologickou organizací, které se po dobu své existence podařilo dosáhnout mnohých významných úspěchů. Pro naši práci je velmi důležitá pomoc dobrovolnické komunity, která se zapojuje do různých aktivit napříč organizací.

Dobrovolnice a dobrolníci se starají například o provoz informačních stánků nebo pomáhají na veřejných akcích, které se nejčastěji konají v Brně či Praze. Zapojit se můžete i online z domova, třeba vyhledáváním informací, překlady nebo psaním textů na web a sociální sítě. Dobrovolnické aktivity mohou být odborného i méně odborného charakteru. Vítáme vlastní iniciativy a nápady, které by mohly pomoci naší činnosti.

V některých městech a obcích fungují místní skupiny, ke kterým je možné se přidat. Pokud ve Vašem okolí žádná není a je Vás více, můžete s naší pomocí zkusit místní skupinu založit.

Mezi činnosti Hnutí DUHA patří pořádání dobrovolnických akcí v terénu – Týdnů pro krajinu a Vlčích a Rysích hlídek. Pro účast na těchto akcích se prosíme registrujte na příslušné webové stránce.

Jak moc se zapojíte, záleží na Vás. Je možné občas pomoci s překladem či provozem infostánku, v létě přijet na turnus Týdne pro krajinu nebo se o zimních víkendech účastnit Vlčích a Rysích hlídek. Můžete v naší organizaci strávit i více času jako stážista/stážistka či dlouhodobý spolupracovník/spolupracovnice.

Dobrovolnicí či dobrovolníkem Hnutí DUHA se může stát každý nad 15 let, kdo se zajímá o témata, kterým se věnujeme, je zodpovědný a má chuť nám věnovat trochu svého volného času, schopností a energie.

Chcete se zapojit jako dobrovolník/dobrovolnice? Vyplňte přihlašovací formulář.

Chcete se stát Vlčím/Rysím hlídkařem nebo hlídkařkou? Přejděte na tyto stránky.

 

Pro více informací pište koordinátorovi dobrovolnictva Hnutí DUHA Filipu Baťovi na dobrovolnictvi@hnutiduha.cz .

anebo nás navštivte na adrese

Hnutí DUHA

Údolní 33

602 00 Brno