Konzultace v oblasti odpadového hospodářství

Nový zákon o odpadech výrazně zdražuje skládkování směsných komunálních a objemných odpadů. Průměrná obec si za dražší skládkování připlatí 23 Kč na obyvatele v roce 2021, částka každoročně stoupá až na 173 Kč na obyvatele v roce 2029. Nakládání s odpady se v obcích musí zásadně změnit, pokud nemají náklady výrazně vzrůst.


Díky námi prosazené legislativě však mohou obce ušetřit a nemusí platit za odpady více, jak jim ukládá zákon.


Jak? 


S principy, které může aplikovat každá obec. Díky zero waste metodám může obec vozit na skládku méně odpadu. Vyhne se zdražení a ušetří za množství skládkovaných odpadů. Pomůže také v řešení klimatické změny.  


Proč spolupracovat s Hnutím DUHA?

  • Naši experti mají více než 20 letou praxi v odpadovém hospodářství 

  • Navrhujeme v zahraničí i tuzemsku ověřené postupy vedoucí k výraznému omezení skládkování

  • Spolupracujeme se Zero Waste Europe, organizací, které se úspěšně daří v evropských obcích a městech snižovat množství odpadů

  • Reference: Ostopovice u Brna (koncepce nakládání s odpady), Valtice (příprava Plánu odpadového hospodářství), Opava (pomoc při změně systému svozu odpadů)

  • Chcete ve vaší obci snížit náklady za odvoz odpadu? Obraťte se na nás. 

Hnutí DUHA je českým zástupcem v organizaci Zero Waste Europe. Společně se zahraničními kolegy rozšiřujeme síť zero waste obcí, snižujících produkci odpadů na minimum. Nabízíme obcím rozbory složení odpadů, analýzu odpadového hospodářství a návrh optimalizace jejich odpadového hospodářství, tak aby omezily skládkování a ušetřily.


Kontakt:

Ivo Kropáček 

odpadový expert Hnutí DUHA

ivo.kropacek@hnutiduha.cz

+420 604 207 302

 


Štítky: