Škola občanské iniciativy

Aktuální informace sledujte na webu www.soi.hnutiduha.cz.

Záleží vám na tom, co se kolem vás děje, a chcete to aktivně ovlivňovat?
Rádi se učíte nové věci nebo sdílíte své zkušenosti?
Chcete získat či dále rozvíjet praktické znalosti a dovednosti potřebné pro práci a orientaci v aktivitách a projektech občanských iniciativ a v neziskovém sektoru?
Plánujete založit vlastní občanskou iniciativu?
Pokud jste na některou otázku odpověděli ano, pak je Škola občanské iniciativy (ŠOI) Hnutí DUHA určena právě pro vás.

O co jde?

ŠOI je půlroční vzdělávací program soustředěný zejména do tří víkendových setkání.  Naučíte se plánovat a vést veřejné občanské kampaně, pracovat s klasickými i novými médii, zapojovat dobrovolníky, získávat na svoji činnost finanční prostředky a zároveň i vy sami můžete přispět do programu a sdílet s ostatními své zkušenosti, vědomosti, nápady a nadšení.

Témata a termíny víkendů

Komu je ŠOI určena?

Tento projekt je určen členům občanských iniciativ, dobrovolníkům a zaměstnancům nevládních neziskových organizací, aktivním občanům, místním „opinion makers“ a dalším zájemcům, kteří se pohybují nebo by se v budoucnu chtěli pohybovat v oblasti neziskového sektoru a občanské angažovanosti. Vítáme zejména úplné nováčky z České republiky i ze Slovenska.

Jdete do toho?

Přihlaste se do 30. září 2018 vyplněním přihlašovacího formuláře. Jeho součástí je také motivační dopis, na základě kterého budou účastníci vybráni.

Obvykle se hlásí více lidí, než umožňuje kapacita kurzu, a účastníci proto budou vybíráni na základě formuláře a motivačního dopisu. Věnujte proto přihlášce dostatečnou pozornost, zejména části s motivačním dopisem :-) A určitě je dobré absolvovat všechny víkendy. O výsledcích dáme vědět do 7. října.

Pro účast je nutné zaplatit zálohu ve výši 1000 Kč, která je vratná při účasti po celou délku programu (tzn. 3 víkendová setkání). K platbě budete vyzváni po potvrzení vaší účasti. Účastníkům je hrazena strava, ubytování a program. Program probíhá od pátečního odpoledne do neděle po obědě.

Kontakt:

Případné dotazy vám ráda zodpoví koordinátorka Školy občanské iniciativy Kristýna Kyánková: kristyna.kyankova@hnutiduha.cz, tel. 736 783 184. 


Hnutí DUHA Friends of the Earth Czech republic děkuje Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy za finanční podporu. Za obsah této stránky plně zodpovídá Hnutí DUHA a nemůže na něj být nahlíženo jako na stanovisko donora. MŠMT nenese odpovědnost za využívání zde uvedených informací.