Biopotraviny

Biopotraviny pocházejí z ekologického zemědělství, takže se při jejich pěstování a výrobě nepoužívají:

  • průmyslová hnojiva,
  • jedovaté pesticidy,
  • aditiva, konzervanty nebo umělá barviva.

Je to zdravé, poctivé a voňavé jídlo bez náhražek a chemie.

Život v krajině

Značka „bio“, kterou mají výhradně potraviny z ekologického zemědělství, zaručuje, že zboží pochází z krajiny, kde zůstalo i místo pro zeleň a přírodu, pro ptáky, motýly či květiny. Ekofarmáři nezamořili krajinu – a tím pádem ani naše jídlo – chemickými postřiky a svým zvířatům zajistili kvalitní krmivo a dostatek prostoru a pohodlí pro pastvu i odpočinek.

Kvalita zaručena

Do bioproduktů se nesmějí přidávat umělá ochucovadla, barviva ani látky zlepšující vůni, chuť a konzistenci. Geneticky modifikované potraviny jsou pro ekologické zemědělství tabu.

Hnutí DUHA proto podporuje místní biopotraviny: jídlo z blízka je čerstvé, zdravé a chutné.

Kde nakoupit místní bio

Biopotraviny najdete na certifikovaných farmářských trzích, v bioprodejnách nebo menších lokálních obchůdcích. Nejlépe se ale nakupují přímo od farmáře – jsou čerstvé, bez zbytečných obalů a jejich produkci si obvykle můžete na farmách přímo prohlédnout. Farmáře, kteří prodávají přímo ze dvora nebo formou bedýnek, najdete v našem adresáři farmářů.

Biopotraviny poznáte podle následujícího označení:

 

 

 

 

 


Inovace Adresáře farmářů proběhla ve spolupráci a s přispěním společnosti COEX , která se dlouhodobě snaží podporovat užitečné projekty.

Štítky: