Biopotraviny

Biopotraviny pocházejí z ekologického zemědělství, takže se při jejich pěstování a výrobě nepoužívají:

 • průmyslová hnojiva,
 • jedovaté pesticidy,
 • aditiva, konzervanty nebo umělá barviva.

Je to zdravé, poctivé a voňavé jídlo bez náhražek a chemie.

  Život v krajině

  Značka „bio“, kterou mají výhradně potraviny z ekologického zemědělství, zaručuje, že zboží pochází z krajiny, kde zůstalo i místo pro zeleň a přírodu, pro ptáky, motýly či květiny. Ekofarmáři nezamořili krajinu – a tím pádem ani naše jídlo – chemickými postřiky a svým zvířatům zajistili kvalitní krmivo a dostatek prostoru a pohodlí pro pastvu i odpočinek.

  Kvalita zaručena

  Do bioproduktů se nesmějí přidávat umělá ochucovadla, barviva ani látky zlepšující vůni, chuť a konzistenci. Geneticky modifikované potraviny jsou pro ekologické zemědělství tabu.

  Hnutí DUHA proto podporuje místní biopotraviny: jídlo z blízka je čerstvé, zdravé a chutné.

  Kde nakoupit místní bio

  Biopotraviny najdete na certifikovaných farmářských trzích, v bioprodejnách nebo menších lokálních obchůdcích. Nejlépe se ale nakupují přímo od farmáře – jsou čerstvé, bez zbytečných obalů a jejich produkci si obvykle můžete na farmách přímo prohlédnout. Farmáře, kteří prodávají přímo ze dvora nebo formou bedýnek, najdete v našem adresáři farmářů.

  Biopotraviny poznáte podle následujícího označení:

   

   

   

   

   


  Inovace Adresáře farmářů proběhla ve spolupráci a s přispěním společnosti COEX , která se dlouhodobě snaží podporovat užitečné projekty.

  Štítky: