Experti

Jana Řídká
vedoucí programu Krajina

Vystudovala aplikovanou ekologii na České zemědělské univerzitě a ve svých studijních pracích se zaměřovala především na témata evoluční biologie. V Hnutí DUHA začínala jako stážistka a pomocná síla v kampani za NP Šumava, nyní vede program Krajina. Většinu volného času tráví ve stáji u koní, ráda chodí na výlety a spí pod širákem. Dokáže ale dobře relaxovat i u hraní počítačových her.

 

Jan Skalík
 vedoucí kampaně Zachraňme lesy

Vystudoval sociologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy se zaměřením na environmentální politiku, působil na Fakultě sociálních studií MU. V Hnutí DUHA vede kampaň Zachraňme lesy, která usiluje o zlepšení českého lesního hospodářství. Rád jezdí na silničním kole, fotí a jí třešně.

Martin Voráč
expert na ochranu přírody v národních parcích

Vystudoval sociologii na Fakultě sociálních studií MU a veřejnou politiku na Fakultě sociálních věd UK. Ve své diplomové práci zjišťoval postoje a výhrady místních obcí k ochraně přírody v Národním parku Šumava a už při studiích spolupracoval s Hnutím DUHA jako dobrovolník. Studentský zájem jej neopustil a dnes se v Hnutí DUHA zabývá ochranou divočiny v NP Šumava. Ve volném čase rád objevuje taje a příběhy české přírody.

Jaromír Bláha
expert na ochranu lesů a divoké přírody

Jaromír je duší programu, který má v Hnutí DUHA na starost vše, co souvisí s lesy a ochranou přírody. Obvykle ho najdete v Poslanecké sněmovně u projednávání lesního zákona, při terénní pochůzce s pracovníky Národního parku Šumava nebo nad lesnickými statistikami. Má myslivecké zkoušky (ale ne pušku). V letech 1999 a 2008 obdržel od slovenské Nadácie Zelená nádej středoevropskou Cenu za lesoochranársky čin roka, v roce 2000 Haas-Lechnerovu cenu v Německu a v roce 2003 cenu Přátel přírody.  Zejména díky jeho práci obdrželo Hnutí DUHA v roce 2014 prestižní cenu za ochranu přírody Euronatur, v roce 2016 pak získal cenu Josefa Vavrouška.

Štítky: