Naše práce

Hnutí DUHA prosazuje zdravé prostředí pro život, pestrou přírodu a chytrou ekonomiku. Dokážeme rozhýbat politiky a úřady, jednáme s firmami a pomáháme domácnostem. Našich výsledků bychom nedosáhli bez podpory tisíců lidí, jako jste vy.

Chytrá ekonomika

Méně znečištění a udržitelné čerpání přírodních surovin. To jsou hlavní motivace, proč prosazujeme lepší prevenci a recyklaci odpadů nebo více energie z čistých domácích obnovitelných zdrojů. To všechno pomůže srazit závislost na uhelných dolech i dovozu surovin a posílit naši ekonomiku.

Zdravá příroda

Chceme pestrou českou krajinu s místy ponechanými svobodnému vývoji divoké přírody, aby je mohly obývat vzácná zvířata a rostliny a obdivovat všichni ohleduplní návštěvníci. Usilujeme o zdravé lesy a šetrné hospodaření v zemědělské krajině.

Kvalitní život

Prosazujeme řešení, která zajistí zdraví a kvalitu života pro každého z nás. Chceme čistý vzduch, chytré úsporné domy, jednoduchá pravidla pro samovýrobu elektřiny, potraviny bez toxických látek a lepší recyklaci odpadu namísto skládek či nových spaloven.

Aktivní veřejnost

Nebojíme se nahlas ozvat a do našich kampaní zapojujeme veřejnost. Učíme také aktivní občany, jak dosahovat změn. Jedině tak můžeme zajistit dodržování občanských práv. Nejsme to jen my z Hnutí DUHA, ale i tisíce našich příznivců všech věkových skupin i profesí, možná i vy.

Jak pracujeme?

  • Prosazujeme lepší zákony a další ekologická opatření: navrhujeme řešení a jednáme o nich s úřady, ministry a poslanci.
  • Argumentujeme připravenými a podloženými fakty: naši pracovníci připravují odborné studie či analýzy a spolupracují na nich s odborníky.
  • Pravidelně informujeme veřejnost i novináře: sledujeme a komentujeme ekologická témata. Pořádáme odborné exkurze, debatujeme s veřejností, vydáváme informační publikace.
  • Zapojujeme veřejnost: spolupracujeme s dobrovolníky, využíváme podpory našich dárců a dáváme lidem možnost, aby se vyjádřili k zásadním problémům a důležitým změnám.
  • Pracujeme s partnery: spolupracujeme s obcemi či kraji, s vědci, podniky, firmami a průmyslem a s řadou dalších. Dáváme si přitom důsledně pozor na svoji nezávislost.