Exkurze napříč jižním masivem národního parku Šumava: Plechý, Trojmezenský prales a Smrčina

Jižní části národního parku Šumava vévodí nejvyšší hora české strany pohoří Plechý a Plešné jezero hned pod ním. Právě tato místa budou v první den exkurze cílem naší cesty. Na vrchol budeme stoupat nejprve napříč kamenným mořem a poté i Trojmezenským pralesem s divoce se vyvíjející přírodou. Na hřebeni v okolí Plechého nás čekají daleké výhledy do Rakouska, Německa i Čech. Po oba dny budeme moci pozorovat velmi výmluvné rozdíly v přístupu k přírodě na české i rakouské straně, kde není národní park. Druhý den zamíříme do nádherných pralesních hvozdů hor Smrčiny a Hraničníku a ukážeme si cenná místa, která jsou ohrožena kontroverzní stavbou lanovky a sjezdovky.

Večery budeme trávit v kempu či v sousední ubytovně v Nové Peci v podhůří, za pěkného počasí společným posezením u ohně.

Termín

  • 9. - 11. 9. 2022

Ubytování

  • ve vlastních stanech v kempu nebo v sousední ubytovně nedaleko Nové Pece (místní část Klápa)

Cena

  • Účastnický poplatek činí 1200 Kč.
  • Zahrnuje: úhradu přenocování v kempu Nová Pec, náklady na společnou cestu vlakem a odborného průvodce a další organizační náklady. Nezahrnuje jídlo.
  • Stanovenou částku účastník platí předem po přihlášení na exkurzi, a to převodem na účet.

Přihláška

Přihlásit se můžete vyplněním jednoduchého formuláře zde. Neváhejte, neboť počet účastníků je omezen.

Přihláška je nezávazná a po jejím obdržení vám pošleme další informace o akci. Přihlášení na akci je závazné po odeslání účastnického poplatku.

 

V případě dotazů piště na marcela.povolna@hnutiduha.cz