Týdny pro divočinu na Smrku

Jste unavení civilizací? Nebaví vás vysedávání u počítače? Nejvyšší čas vylézt na Smrk. Zapadající slunce, nádherné výhledy, čerstvý vzduch, daleko od všeho, vlci v povzdálí, příroda všude okolo a smysluplná práce. Její hlavní náplní bude vyřezávání nepůvodní invazivní borovice kleče a její úklid na hromady. Úklidem vyřezaných dřevin umožníme růst borůvkám a původním stromům.

Termín:

  • 6. 8.–13. 8. 2016

Místo:

Ubytování

  • Lesní chata Hubertka na hoře Smrk, cca 10 km od Ostravice. V chatě není elektřina ani voda, pobyt je tudíž bez sprchy. Možnost umýt se ve studánce. Spaní na zemi ve vlastních spacácích.

Strava:

  • Vydatná, bezmasá,
  • pod odborným dohledem našeho kuchaře se můžete podílet na její přípravě.

Pracovní náplň:

Hlavní náplní práce bude vyřezávání nepůvodní borovice kleč, která zde byla vysazena, ale rozrostla se do neúnosného rozsahu, takže její rozmach budeme umírňovat. Všechny zásahy jsou v souladu s plánem péče o danou lokalitu, který byl schválen Správou chráněné krajinné oblasti Beskydy, se kterou spolupracujeme.

Likvidací kleče se však nebudou zabývat všichni, jak tomu bylo v předchozích letech. Za klečí budou do terénu vyrážet pod odborným vedením pouze menší skupinky. Zbývající část dobrovolníků se bude věnovat natírání mladých stromečků (semenáčků jeřábů) proti okusu lesní zvěří.

Pracovat se bude podle možností, asi 5 hodin denně, celkově 6-7 dní. Účastníky čeká nejméně jedna celodenní exkurze po CHKO Beskydy. Na večery po práci budou připraveny přednášky, hry či výlety po okolní krajině a další zábava.

Přihláška

Přihlaste se a prožijte příjemné a zároveň užitečné dny v lese.

Štítky: