Týden pro divočinu na Šumavě: Soumarské rašeliniště

Pro Šumavu jsou charakteristickým krajinným prvkem rašeliniště nebo také slatě, jak se jim zde říká. Klíčovou roli ve vzniku rašelinišť hraje voda, která spolu s rašeliníky a ploníky vytváří unikátní ekosystém oplývající vzácnými formami života.  Na mnohých místech však byly rašeliniště poškozeny těžbou nebo nevhodnými hospodářskými zásahy, zejména odvodňováním. Rašeliništím však lze pomoc.

Pokud vás láká krajina s mlhami povalujícími se nebezpečně nízko s černými tůněmi a bažinami, přihlaste se na tento turnus a pomozte Národnímu parku Šumava s revitalizací těchto vzácných území.

Termín:

  • 4. – 11. 9. 2016

Místo:

  • Jihočeský kraj, NP Šumava, Soumarské rašeliniště u Volar

Ubytování

  • Budete ubytováni v ubytovně NP Šumava v Českých žlebech. Spát se bude na postelích. Všechny apartmány mají vlastní sociální zařízení a vybavený kuchyňský kout s lednicí.

Strava:

  • Vydatná, bezmasá,
  • společně se budete podílet na její přípravě.

Pracovní náplň:

Na Šumavě se budeme věnovat zahrazování odtokových kanálů na dříve průmyslově těženém rašeliništi. Budeme stavět hráze, zasypávat je půdou a přenášet rašeliníky. Pracovat se bude podle našich možností, asi 5-6 hodin denně, celkově 6-7 dní.  Součástí programu je také celodenní odborná exkurze a zážitkový program.

Přihláška

Přihlaste se a prožijte příjemné a zároveň užitečné dny v lese.

Štítky: