Týden pro divočinu na Šumavě: Černohorský močál

Pro Šumavu jsou charakteristickým krajinným prvkem rašeliniště nebo také slatě, jak se jim zde říká. Klíčovou roli ve vzniku rašelinišť hraje voda, která spolu s rašeliníky a ploníky vytváří unikátní ekosystém oplývající vzácnými formami života.  Na mnohých místech však byly rašeliniště poškozeny těžbou nebo nevhodnými hospodářskými zásahy, zejména odvodňováním. Rašeliništím však lze pomoc.

Pokud vás láká krajina s mlhami povalujícími se nebezpečně nízko s černými tůněmi a bažinami, přihlaste se na tento turnus a pomozte Národnímu parku Šumava s revitalizací těchto vzácných území.

Termín:

  • 7. – 14. 7. 2016

Místo:

  • Jihočeský kraj, NP Šumava, Kvilda, Černohorský močál

Ubytování

  • Na Kvildě budete ubytováni v ubytovně NP Šumava, kde je 8 lůžek. Zbytek účastníků bude spát na karimatkách ve vlastních spacácích, které je třeba si vzít se sebou. U každého pokoje je základně vybavená kuchyňka.

Strava:

  • Vydatná, bezmasá,
  • společně se budete podílet na její přípravě.

Pracovní náplň:

Na Šumavě se budeme věnovat zahrazování odtokových kanálů v rašeliništi. Budeme zasypávat odvodňovací kanály půdou a přenášet rašeliníky. Pracovat se bude podle našich možností, asi 5-6 hodin denně, celkově 6-7 dní.  Součástí programu je také celodenní odborná exkurze a zážitkový program.

Přihláška

Přihlaste se a prožijte příjemné a zároveň užitečné dny v lese.

Štítky: