Týden pro divočinu na Ščúrnici

POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA

Lákají vás nevšední a úchvatná dobrodružství? Rádi byste týden prázdnin strávili v nitru pralesa? Tak právě pro vás jsme připravili pobyt obnášející výpravy do divočiny, brodění potoků, pozorování nespoutané přírody. Uvidíte obrovské stromy a se štěstím zažijete nádherná setkání s divokými zvířaty. Třeba s tajemným ščúrem. A kamže to pojedeme? Jenom kousek za humna, na Ščúrnici!

CO BUDEME DĚLAT?

Tento turnus je připravován ve spolupráci s ČSOP Kosenka, která tento nádherný kousek divočiny vykoupila a zachránila před těžbou. Tento les a zejména jeho okolí však potřebuje péči. Základem práce bude ochrana zde ohrožených druhů dřevin (jedle bělokorá, jeřáb břek). Budeme vyhledávat jejich semenáčky ve vytipovaných porostech a zabezpečíme je proti okusu zvěří. Dále budeme čistit studánky, prameniště a chodníky. Čekají nás zajímavé exkurze a další pestré aktivity v přírodě.

UBYTOVÁNÍ

Lesní chata  na Palésku mezi vrchy Královec a Ploščiny nad městem Valašské Klobouky. V chatě je elektřina a voda ze studánky. Spaní většinou na zemi ve vlastních spacácích.

STRAVA

Vegetariánská, převážně místní a v bio-kvalitě. Vařit budeme společně.

TERMÍN

27. 8 – 3.9. 2016

Štítky: