School of sustainability V4 (Projekt Škola občanské iniciativy)

Škola občanské iniciativy

- o projektu: 

Záleží vám na tom, co se kolem vás děje, a chcete to aktivně ovlivňovat?
Rádi se učíte nové věci nebo sdílíte své zkušenosti?
Chcete získat či dále rozvíjet praktické znalosti a dovednosti potřebné pro práci a orientaci v aktivitách a projektech občanských iniciativ a v neziskovém sektoru?
Plánujete založit vlastní občanskou iniciativu?
Pokud jste na některou otázku odpověděli ano, pak je Škola občanské iniciativy (ŠOI) Hnutí DUHA určena právě pro vás.

O co jde?

ŠOI je půlroční vzdělávací program soustředěný zejména do čtyř víkendových setkání.  Naučíte se plánovat a vést veřejné občanské kampaně, pracovat s klasickými i novými médii, zapojovat dobrovolníky, získávat na svoji činnost finanční prostředky a mnoho dalšího.

Témata a termíny víkendů

KAMPANĚ I. 14. - 16.10.2016 Rychta: Krásensko (Moravský kras) 

KAMPANĚ II., MÉDIA 2. - 4.12.2016 Ekocentrum Paleta Oucmanice (u Ústí nad Orlicí) 

FUNDRAISING 3. - 5.2.2017 Junův statek (Sedlec 9, Praha - východ) 

DOBROVOLNÍCI A FUNGOVÁNÍ TÝMU 3. – 5.3.2017 Toulcův dvůr (Praha 10)

Bonus: 7.4. - 9.4.2017

Hlavní lektoři:

Milan Štefanec Petr Machálek 

Aktuálně potvrzení hosté:

Aleš Chmelař Honza Burian Jiří Koželouh

Komu je ŠOI určena?

Tento projekt je určen členům občanských iniciativ, dobrovolníkům a zaměstnancům nevládních neziskových organizací, aktivním občanům, místním „opinion makers“ a dalším zájemcům, kteří se pohybují nebo by se v budoucnu chtěli pohybovat v oblasti neziskového sektoru a občanské angažovanosti. Vítáme zejména úplné nováčky z České republiky i ze Slovenska.

Jdete do toho?

Přihlašování již bylo ukončeno.

Přihlaste se do 11. září vyplněním dotazníku. Do něj také prosím vložte motivační dopis. O výsledcích dáme vědět do 25. září.

Pro účast je nutné zaplatit zálohu ve výši 1000 Kč, která je vratná při účasti po celou délku programu. Účastníkům je hrazena strava, ubytování a program. Program probíhá od páteční 18. hodiny do nedělní 14. hodiny.

Kontakt:

Případné dotazy vám ráda zodpoví koordinátorka Školy občanské iniciativy Hana Tulinská: hana.tulinska@hnutiduha.cz, tel. 737 318 535.

 

School of sustainability V4:

(in English)

We will choose key themes of our Scholl of Sustainability V4 according to national priorities and demand from the active citizens. We will use our project to exchange experience between partners of the project - Hnutí Duha, Polski Klub Ekologiczny a Friends of the Earth Hungary and use non-formal education in capacity building of active citizens in order to improve the practical situation. Trained participants of the project will obtain knowledge and skills for co-operation with project partners and also for start-up of own initiatives and projects with positive contribution to sustainable development. We will organise 4 weekend seminars, 12 cooking and 5 student club events, 6 workshops, 1 seminar and 1 competition for municipalities aimed to environmental issues, municipal waste management and its impacts on the environment, preventing waste, re-use and recycling. 

Partners:

Slovakia: www.priateliazeme.sk 

Hungary: www.mtvsz.hu

Poland: http://www.pkegliwice.pl/