Týden pro les a krajinu - Svitavsko, Květná

Týden pro les a krajinu – Svitavsko

Uvažujete o koupi dřevěného zahradního nábytku a všimli jste si na něm loga FSC? Chtěli byste zjistit, co to znamená a podívat se do lesa, kde takové dřevo roste a zapojit se do jeho přeměny?

Dozvíte se zde mnoho o lesích, které jsou šetrně obhospodařovaný podle pravidel Forest Stewardship Council (FSC). Poznáte les, kde se hospodaří s ohledem na přírodu, na lidi i na peněženku vlastníků lesů.

Budeme především chránit proti okusu přirozeně zmlazené stromky, zejména jedličky, buky a javory. Okusem totiž zvěř může poškodit a zahubit asi 60% veškerého přirozeného zmlazení. Nově budeme obnovovat lesní pěšiny a připravena je také exkurze po místních zajímavostech.

Termín:

  • 8. (neděle) – 15. 7. (neděle) 2012

Místo:

Ubytování:

  • Nově zrekonstruované prostory Domu na půl cesty v Květné občanského sdružení Květná Zahrada.

Strava:

  • vydatná, bezmasá
  • společně se můžete podílet na její přípravě

Pracovní náplň:

  • Ochrana stromků proti okusu zvěří a buřeni,
  • botanická a zoologická pozorování,
  • úprava lesních cest a pěšin,
  • pomoc na farmě o.s. Květná Zahrada.

S sebou:

  • Velice důležité je mít s sebou kolo (stačí obyčejné, bude sloužit jen k přibližování se k místům prací po silnicích a lesních cestách, případně na výlety), spacák, pracovní oblečení a obuv (i do deště), rukavice, láhev na vodu, batoh do terénu a další vaše nezbytnosti.

Kapacita akce je 15 účastníků.

Organizační informace

Ubytování a strava je pro vás připravena zdarma. Po přihlášení na turnus vás vyzveme k zaplacení vratné zálohy 200Kč. Tuto zálohu vám vrátíme, když na přihlášený turnus přijedete. Pokud nebudete moci přijet a z turnusu se odhlásíte více než měsíc před začátkem turnusu, celou částku vám vrátíme. Pokud se však odhlásíte méně než měsíc před začátkem turnusu, záloha bohužel propadá a budou z ní pokryty náklady spojené s rezervací místa, které neobsadíte.

Přihláška

Přihlaste se a prožijte příjemné a zároveň užitečné dny v lese.

Více informací

Na tomto Týdnu pro les a krajinu spolupracujeme především s Milanem Hronem - lesním správcem Sdružení vlastníků lesů na Svitavsku, jejichž lesy mají certifikát FSC. Tento projekt byl podpořen Ministerstvem vnitra ČR a především dárci Hnutí DUHA.

Děkujeme.


Zobrazit místo Týdny pro les a krajinu na větší mapě
Štítky: