Velká výzva na Designbloku

Datum a čas konání akce: 
04.10.2011 - 13:15

Hnutí DUHA se začátkem října zúčastní největší české přehlídky novinek z oblasti designu nábytku, bytových dopňků, módy a životního stylu. Jedná se o 13. ročník mezinárodní přehlídky designérů, designérských studií, škol a výrobců - Designblok. Naši výstavu můžete navštívit od 4. do 9. října 2011 denně od 10 do 21 hodin (v neděli jen do 19 hodin) v Superstudiu Šporkovský palác, Hybernská 5, Praha.

Velký atlas světa: výstava o cestě do budocnosti

Hlavní doprovodnou akcí letošního Designbloku bude výstava o cestě do budoucnosti. Prvotřídní design doprovodí šestnáct informačních panelů, které nabídnou příběhy moderních zelených řešení. Expozice představí například větrné elektrárny v podobě stylizovaných rozkvetlých stromů od amsterdamského studia NL architects, nebo příběh “obyčejné“ břízy, který ukáže, jak výhodně lze využít přirozených vlastností rostlin ke snížení nákladů na klimatizaci či vytápění našich budov. Na výstavě budou k vidění také zajímavé exponáty jako mísa z telefonních kabelů či kolekce moderně designovaného nářadí pro stále populárnější městské zahrádkaření. Prohlédněte si plakát k výstavě.

  • Výstavu doplní besedy s tvůrci expozice i předními českými designéry a architekty.

Chytrá řešení + styl = Velká výzva

Hnutí DUHA chce výstavou poukázat na úspěšné propojování čistých technologií a špičkového designu, které se začíná stávat každodenní realitou. Prostřednictvím iniciativy Velká výzva prosazujeme důležitý zákon, který rozhýbe investice do chytrých řešení, jako je recyklace, zateplování domů, šetrná doprava nebo podpora místní produkce potravin.

Děkujeme

Hlavním partnerem je společnost Vodafone. Výstavu připravila agentura Profil media ve spolupráci s Hnutím DUHA a Informačním centrem OSN v Praze. Dalšími partnery jsou Zastoupení Evropské komise v ČR, Britské velvyslanectví v Praze a společnost Traficon.