Tisková konference - Zelená úsporám může pokračovat

Datum a čas konání akce: 
22.02.2011 - 11:00

Na konferenci bude také představena nová kampaň, jež má během příštích několika měsíců prosadit ambiciózní Program energetické nezávislosti, který domácnostem pomůže se zateplením většiny domů v České republice a umožní pokračování Zelené úsporám.

Akce se uskuteční 22. února od 11 hodin v ekologickém hotelu Mosaic House v Praze.

Na konferenci vystoupí Miroslav Šafařík z konzultační firmy Porsenna a Vojtěch Kotecký s Martinem Sedlákem z Hnutí DUHA.

Desítky miliard ročně

Pokud vláda pomůže se zateplením většiny domů v České republice, domácnosti  za teplo ušetří desítky miliard korun ročně. Kolik přesně, to spočetla nová nezávislá studie, kterou Hnutí DUHA představí. Propočetla také, o kolik konkrétně by klesla česká závislost na uhelných dolech a ruském plynu. Nevyužité příležitosti jsou enormní, avšak rodiny ani obce nemají prostředky na potřebné investice.

Hnutí DUHA proto zahajuje novou kampaň, jež má prosadit Program energetické nezávislosti, který pomůže se zateplením statisíců dalších domů.  Program je řešením, které umožní pokračování Zelené úsporám. Ekologická organizace na tiskové konferenci představí podrobnosti svého návrhu.

Štítky: