Smažení obřího bramboráku

Datum a čas konání akce: 
24.06.2010 - 11:00

Už jste se někdy zakousli do dvoumetrového bramboráku? A už jste se ho někdy pokusili usmažit? Že ne? Pokud vás láká představa výroby obří bramborové cmundy z 50 kg surovin na veřejném prostranství v Brně se samozřejmou ochutnávkou, přijďte ve čtvrtek 24. června od 10:00 na Náměstí Svobody v Brně.

První kousky bramboráku budete moci ochutnat přibližně ve 12 hodin. Suroviny na přípravu bramboráku pocházejí od zemědělců, kteří hospodaří poblíž Brna. Cílem akce je upozornit na zbytečný dovoz potraviny, které na náš stůl přes regály supermarketů putují i tisíce kilometrů. Přitom kvalitní české zemědělské produkty si lze snadno pořídit v každém větším městě prostřednictvím tzv. bioklubů či bedýnkového systému. Takové potraviny jsou nejen chutnější, ale jejich doprava nezatěžuje životní prostředí. Místní jídlo dává navíc šanci malým farmářům. Smažení bude probíhat na Náměstí Svobody a kolemjdoucím budeme nabízet bramborák a informovat je o přednostech lokální zemědělské výroby v souvislosti s dopady na životní prostředí v porovnání s potravinami dováženými přes půl světa.


 

Připojte se také k Velké výzvě! Touto kampaní chce Hnutí DUHA prosadit nový zákon, který závazně stanoví, jak bude Česká republika snižovat exhalace skleníkových plynů o 2 % ročně – krok po kroku, rok po roku.