Konference Zelený růst

Datum a čas konání akce: 
21.10.2010 - 11:15

Konference o chytré politice, inteligentních technologiích

Nadace Heinricha Bölla spolu s Hnutím DUHA pořádá mezinárodní konferenci o příležitostech, které pro českou ekonomiku nabízí čisté inovace. Pomocí těchto inovací bude možné vyrábět více s menším množstvím energie i surovin a menším znečištěním.

Akce se koná ve čtvrtek 21. října od 9 do 17 hodin v Národním technické knihovně v Praze, Technická 6, Praha 6 – Dejvice.

Konference bude v anglickém jazyce, tlumočení do češtiny zajištěno.

Na akci bude představena nová studie ekonoma Miroslava Zámečníka, ve které propočetl, kolik pracovních míst v Česku existuje v souvislosti s výrobou kotlů na biomasu. Renomovaní experti, ekonomové i politici z Česka, Evropské unie a USA představí možnosti inovací a postupného posílení hospodářství na úspěšných příkladech z praxe zelené ekonomiky a politiky. Budou diskutovat o tom, jak vytvářet nová pracovní místa a posilovat konkurenceschopnost. Konference také nabídne konkrétní doporučení pro Českou republiku.

Hosté

  • Bracken Hendricks, Senior Fellow, Centre for American Progress, USA (je členem týmu energetických expertů prezidenta Baracka Obamy)
  • Tomáš Sedláček, ekonom, Česká republika
  • Mark Barrett, akademik a konzultant, University College London, Velká Británie
  • David Foster, výkonný ředitel, BlueGreen Alliance, USA (vede sdružení, které spojuje velké odborové svazy s ekologickými organizacemi; v současnosti zastupuje přes 8 milionů zaměstnanců)
  • Miroslav Zámečník, ekonom, Česká republika 

Další informace

Další informace o programu konference najedete v přiložené anonci.

Štítky: