Happening: Pane premiére, koho podpoříte?

Datum a čas konání akce: 
19.03.2014 - 09:00
Místo akce: 
Praha, Úřad vlády ČR

Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka odjíždí do Bruselu, kde bude spolu s premiérkami a premiéry dalších zemí EU schvalovat nové klimatické a energetické cíle. Významný evropský summit bude rozhodovat o energetické a klimatické politice na příštích patnáct let. Česká vláda prozatím avizovala, že chce slabý návrh Evropské komise na snížení spotřeby ropy, uhlí i plynu a zvýšení domácí výroby čisté energie ještě víc oslabit. Může však svůj postoj změnit a přidat se k progresivním státům, jako je Německo, Francie nebo Dánsko.

Chceme nenásilnou a recesistickou cestou premiérovi připomenout, že má dvě možnosti: podporovat slabou klimatickou politikou Gazprom, Putina a ruské naftaře nebo naopak silnou místní českou ekonomiku, a tím stavaře a strojírenské firmy.

Přidejte se i vy!

Sraz v 9:00 před Úřadem vlády na nábř. E. Beneše 4 v Praze, poblíž metra a tramvají Malostranská.

75

… procent ruské ropy a dokonce 80 procent plynu nebudeme potřebovat, pokud Sobotkova vláda rozhýbe sedm opatření, která včera na tiskové konferenci představilo Hnutí DUHA. Zároveň se sníží český účet za dovoz ruských fosilních paliv o 100 miliard ročně.

Předsedu vlády a ministry čeká i domácí úkol. Měli by začít plnit programové prohlášení a připravit zákon, který stanoví závazné tempo snižování spotřeby fosilních paliv. Vytvoří prostředí pro investice do chytrých řešení: úsporných domů nezávislých na importu plynu a uhelných dolech, rychlé a pohodlné veřejné dopravy, čisté domácí energie, recyklaci plastů místo dovozu nové ropy nebo elektromobilů či automobilů s velmi nízkou spotřebou.

A nám všem umožní stát se chytrými neplatiči, kteří bydlí v zateplených domech a používají šetrné spotřebiče a neplatí tedy zbytečně vysoké Gazpromu či ČEZu. Více inspirace na: www.nechciplatit.cz.

Štítky: