Demonstrace za rozumnou a čistou energetiku

Datum a čas konání akce: 
12.09.2012 - 08:30
Místo akce: 
Praha, Úřad vlády

Vláda má na stole plán, který může rodinám prodražit účty za energie a zakonzervovat naši závislost na uhlí, ropě a jádru.

Pojďte ministrům říct, že chcete ušetřit tisíce korun ročně za energie díky zatepleným budovám, úsporným spotřebičům a autům s úspornými motory, a že nechcete, aby kvůli uhlí byly bourány obce a zdevastována příroda v Beskydech.

Akce se koná ve středu 12. 9. od 8:30 hodin před Úřadem vlády v Praze.

 

Týká se každého z nás

Navrhovaná koncepce se dotkne přímo nebo nepřímo každého z nás. Rozhodne se v ní o tom, jestli domácnosti ušetří tisíce korun ročně za energie  díky zatepleným budovám, úsporným spotřebičům a autům s úspornými motory nebo o tom, zda budou kvůli uhlí bourány obce  a zdevastována příroda v Beskydech .

Návrh předložený Ministerstvem průmyslu a obchodu není zodpovědnou a moderní vizí a nezajistí dlouhodobou konkurenceschopnost a udržitelnost energetiky v naší zemi. Nedopusťte, aby si jej vláda v tichosti schválila a odešlete email s nachystanou připomínkou ministrům ze speciálního webu.

Řešení existuje, je to Velká výzva

Hnutí DUHA dlouhodobě prosazuje, aby vláda přestala odevzdaně sledovat, jak domácnosti platí vysoké účty za energii, ale aby postavila energetickou koncepci na chytrých řešeních, jako jsou úsporné budovy. Proto usiluje o nový zákon podle úspěšného britského vzoru, který stanoví, jakým tempem se Česko bude zbavovat své závislosti na drahých fosilních palivech.

Štítky: