Týdny pro divočinu 2015

Datum a čas konání akce: 
10.07.2015 - 08:0012.09.2015 - 18:00
Místo akce: 
celá ČR

Plánujete letní dovolenou? Chtěli byste poznat tajuplné krásy přírody, vidět nevšední scenérie, zažít kouzlo nepoznaného? Odrazují vás prázdné slogany cestovních kanceláří a dobrodružství vykoupené obří ekologickou stopou? Tak právě pro Vás Hnutí DUHA připravuje již po osmnácté dobrovolnické pobyty v nejdivočejších koutech naší krajiny. Přidejte se k tradiční akci Týdny pro divočinu, v jejímž rámci se budete moct aktivně zapojit do praktické ochrany biodiverzity. Kromě práce čekají účastníky zajímavé odborné exkurze do oblastí mnohdy nepřístupných veřejnosti. Navíc nabízíme ubytování a stravu zdarma. Není to snad ta pravá dovolená vašich snů?

Pokud ano, vyberte si některou z níže uvedených lokalit, prostudujte si podmínky pobytu a vyplňte přihlášku. Splňte si svůj sen!

Termíny a přihlášky

Po kliknutí na vybraný termín se vám objeví podrobnosti k danému turnusu:

 • 10 .7.–19.7. 2015 – Jihočeský kraj, Blatenská pahorkatina a Národní park Šumava, obec Radomyšl
 • (obsazeno)
 • 20. 7.–26. 7. 2015 – Jihomoravský kraj, Národní park Podyjí, obec Havraníky
 • (obsazeno)
 • 27. 7.–2. 8. 2015 – Olomoucký kraj, Národní přírodní rezervace Králický Sněžník
 • (obsazeno)
 • 5. 8.–12. 8. 2015 – Moravskoslezský kraj, CHKO Beskydy, Přírodní rezervace Smrk
 • 8. 8.–15. 8. 2015 – Jihomoravský kraj, CHKO Moravský kras, obec Vilémovice
 • (obsazeno)
 • 24. 8.–30. 8. 2015 – Zlínský kraj, CHKO Bílé Karpaty,  Ščúrnica
 • 5. 9.–12. 9. 2015 – Jihomoravský kraj, CHKO Bílé Karpaty, obec Radějov, osada Mlýnky

Přihláška

S přihlašováním příliš neotálejte, kapacita jednotlivých termínů je omezena.

Kontakt

V případě dotazů se neváhejte obrátit na koordinátorku Týdnů pro divočinu Pavlu Zábojníkovou: pavla.zabojnikova@hnutiduha.cz

Turnusy pořádané místními skupinami

Týden pro divočinu v Bílých Karpatech
Pokud studujete vysokou školu, můžete v termínu 15.–22. 8. 2015 vyrazit s Lipkou a Hnutím DUHA Bílé Karpaty na pobytový tábor poblíž obce Žítková. Jeho náplní bude zejména kosení luk a odstraňování náletových dřevin. Spát se bude ve stanech a vařit v polní kuchyni. Zájemci o tuto akci se mohou hlásit Kateřině Mrázkové. Více informací také zde.

Týden pro divočinu na Osoblažsku
Pro širší veřejnost připravuje Hnutí DUHA Jeseník pracovní pobyt v obci Pelhřimovy na Osoblažsku. Jeho účastníci se budou podílet na obnově kostela sv. Jiří, který by měl v budoucnu sloužit jako kulturně-vzdělávací centrum. Více informací zde. Zájemci o tuto akci se mohou hlásit Ivovi Dokoupilovi.


Tento projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstvem vnitra. Turnusy v Radějově a Podyjí byly podpořeny grantem z programu Erasmus +. Týdny pro les se nám daří realizovat také díky jednotlivým dárcům. Tuto aktivitu Hnutí DUHA můžete podpořit i vy. Staňte se naším dárcem a pomozte praktické ochraně biodiverzity.