Škola občanské iniciativy pro začátečníky – intenzivní týdenní seminář

Datum a čas konání akce: 
20.07.2013 - 15:0027.07.2013 - 15:00

Kapacita kurzu je již bohužel naplněna.

Jste schopni dotáhnout věci do zdárného konce a nebojíte se výzev?

Chcete zlepšit životní prostředí či životní podmínky znevýhodněných skupin ve vašem okolí?
Děláte záslužnou práci pro celou komunitu, ale nikdo to nevidí?
Potřebujete na své činnosti a rozvoj získat peníze?
Zúčastnili jste se již spousty školení kolem NNO, ale potřebujete ucelenější přehled?

Pokud jste si na minimálně 3 otázky odpověděli ano a nejste z Prahy, tak právě pro vás je určena Škola občanské iniciativy (ŠOI), kterou pořádá Hnutí DUHA.

O co jde?

Jde o intenzivní týdenní školení, kde se naučíte plánovat a vést veřejné občanské kampaně, pracovat s klasickými i novými médii, zapojovat dobrovolníky a dobrovolnice, získávat na svoji činnost finanční prostředky apod.

Školení je určeno členům občanských iniciativ, dobrovolníkům a zaměstnancům NNO, aktivním občanům, místním "opinion makers" a dalším zájemcům, kteří se pohybují nebo by se v budoucnu chtěli pohybovat v oblasti neziskového sektoru a občanské angažovanosti. Účastníci nesmí být z Prahy.

Tento unikátní projekt navazuje na dřívější Školu občanské iniciativy, jejíž čtyři ročníky proběhly v ČR na přelomu století a prošlo jimi na 150 osob. Velká část z nich se dodnes zapojuje do práce nejrůznějších občanských iniciativ.

Kdy, kde, kdo?

Kdy: od soboty 20.7. do soboty 27.7.2013 (příjezd a odjezd v sobotu odpoledne)
Kde: Kaprálův mlýn (středisko ekologické výchovy), Ochoz u Brna, Moravský kras
Kdo: hlavní lektorský tým – Petr Machálek, Milan Štefanec a spousta dalších lektorů a hostů

Jak se přihlásit?

Přihláška musí obsahovat:

Přihlášku (formulář a motivační dopis) je nutné poslat do 6. 6.2013 na e-mail: eliska.kvitova@hnutiduha.cz

Školení je pro účastníky bezplatné. Ovšem před začátkem kurzu budou vybraní účastníci vyzváni k uhrazení vratné zálohy ve výši 1200 Kč, která jim bude po úspěšném absolvování kurzu navrácena. Tato vratná záloha je vybírána jako kauce a v případě, že se účastník z kurzu odhlásí méně jak 14 dní před konáním kurzu, tak bude použita na dokrytí nákladů vzniklých s rezervací místa. Pokud účastník splní povinnosti související s kurzem bude mu záloha vrácena v plné výši. Povinností je zúčastnit se celého kurzu (od soboty do soboty), věnovat kurzu dostatečnou pozornost (neřešit své osobní a studijní záležitosti). O podrobnostech budou vybraní účastníci informováni.

Kapacita školení je 20 lidí. Účast v programu je nepřenosná na jinou osobu.

Kontakty

V případě dotazů se obracejte na koordinátorku projektu: Eliška Kvitová, eliska.kvitova@hnutiduha.cz, 608 283 530


Aktivita „Škola občanské iniciativy“ vznikla v rámci projektu Systém dalšího vzdělávání v oblasti aktivního občanství (CZ.1.07/3.1.00/37.0075), spolufinancovaném Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.