Škola občanské iniciativy pro pokročilé

Datum a čas konání akce: 
11.09.2015 - 16:0031.03.2016 - 18:00
Místo akce: 
různé po ČR

Škola občanské iniciativy pro pokročilé je úspěšně za námi. Na této stránce lze nyní najít pouze informace k proběhlému ročníku 2015 - 2016.

Škola občanské iniciativy pro pokročilé je určena lidem, kteří mají již nějaké zkušenosti v oblastech vedení kampaní, shánění peněz a psaní grantů, pracují s dalšími složkami státní správy, není jim cizí komunikace s médii (tradičními i novými), ale přesto by se chtěli na problematiku podívat novýma očima.

Pokud jste to právě vy, sledujte web a hlaste se na termíny jednotlivých víkendů, jak se budou postupně objevovat.

V minulých letech byly tématy ŠOI například právo v neziskovém sektoru, média a prezentační dovednosti, individuální fundraising, velké granty, práce s dobrovolníky, strategické plánování a další. Dáváme ale prostor i tomu, co zajímá konkrétně vás. Budeme rádi, když nám napíšete svůj tip (viz kontakt).

Akce je součástí Školy občanské iniciativy.

Přihlašování

Momentálně neprobíhá.

Již proběhlo

První setkání se konalo v Hostětíně ve dnech 11.–13. 9. a bylo zaměřeno především na výměnu zkušeností účastníků minulých ŠOI.

Druhý víkend se nesl v duchu "psychohygieny" Zabývali jsme se duševní hygienou, tedy rozpoznáváním a prevencí syndromu vyhoření, zvládáním stresu a timemanagementem. Programem provázela lektorka Magdalena Černá.

Potřetí jsme se setkali v Kosteleckých Horkách na tématu práce s médii. Společně s lektory Janem Piňosem, Tomášem Feřtekem a dvěma pozvanými novináři jsme se zaměřili na několik konkrétnějších témat. Představili jsme si tradiční média, trénovali volání do redakce s cílem nalákat novináře na svoji akci, bavili jsme se o vztahu PR a mediální práce, nebo třeba diskutovali o práci tiskového mluvčího.

Uzavírací “bonusový” víkend se konal v Ekocentru Oucmanice a byl velmi bohatý na témata i lektory. S Milanem Štefancem a Petrem Machálkem účastníci probrali transformační projekty na Ukrajině a Jižním Kavkaze, některé metody participace veřejnosti a fáze komunikace kampaní. S Václavem Wortnerem prozkoumávali specifika práce v týmu, Jaroslav Valůch je zasvětil do vedení občanských kampaní na sociálních sítích a Arnošt Novák mluvil o občanské neposlušnosti a autonomním centru Klinika.

Kontakt

V případě jakýchkoli dotazů neváhejte kontaktovat koordinátorku ŠOI Elišku Župkovou: eliska.zupkova@hnutiduha.cz, tel. 737 318 535.