Škola občanské iniciativy na hraně uhelného dolu - Klimatábor

Datum a čas konání akce: 
10.07.2015 - 18:0019.07.2015 - 12:00
Místo akce: 
Horní Jiřetín

Klimatábor je již za námi, úspěšně proběhl v červenci v Horním Jiřetíně, ale nezoufejte, příští tok se pravděpodobně můžeme těšit na další ročník letního intenzivního kurzu Školy občanské iniciativy.

Pokud by vás Klimatábor (nebo chystaný letním kurzu 2016) zajímal blíže, kontaktujte prosím koordinátorku akce - Elišku Klímovou - eliska.klimova@hnutiduha.cz, 737 31 85 35.

Akce byla otevřená, takže zatímco někteří s námi strávili celých deset dní, jiní se objevili třeba jen na část programu. Kromě workshopů a přednášek týkajících se aktivního občanství, ochrany klimatu a energetiky jsme debatovali také o možnosti prolomení limitů těžby a vzpomínali na kampaň na záchranu obce Libkovice. Mimo vzdělávací program jsme se podívali také do místního poutního kostela, na zámek Jezeří, vykoupali se v Černickém rybníce a sledovali jednoho z netopýrů, kterých se to v okolí jen hemží. Nezapomněli jsme ani na tradici minulých jiřetínských táborů a pomohli přímo v obci, a to s údržbou zeleně a úklidem.

Fotografie z Klimatábora naleznete na našem FB: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153575114672764.1073741852.58887737763&type=3

Fandíte obnovitelným zdrojům energie a máte plné zuby toho, že se v 21. století u nás stále ještě ničí krajina kvůli uhlí? Chcete si osvojit metody občanského aktivismu nejen v oblasti energetiky? Znepokojuje vás změna klimatu? A chcete zjistit jak s tím něco udělat? Hnutí DUHA zve na letní tábor na okraji severočeských povrchových dolů, který vám ukáže, jak se zapojit do zápasu o čistou energetiku. Přijeďte se naučit, jak měnit své okolí k lepšímu a zároveň podpořit komunitu města Horního Jiřetína ohroženou vystěhováním kvůli těžbě. Součástí budou workshopy o různých aspektech klimatické krize, občanských kampaních, práci s médii i fundraisingu, debaty se zajímavými hosty, výlet na zámek Jezeří a také akce na podporu místních proti těžařům.

Akce je součástí Školy občanské iniciativy.

Pro koho je akce určena:

  • vítáni jsou všichni starší 15 let, kteří si chtějí osvojit metody občanského aktivismu nebo se dozvědět více o energetice a změně klimatu, z České republiky i Slovenska.

Na koho se mj. můžete těšit:

  • Jana Haverkampa - přeborníka v zastavování jaderných monster
  • energetické experty Hnutí DUHA Martina Mikesku a Karla Polaneckého
  • dlouholetého tahouna protiuhelné kampaně Jana Rovenského či odbornici na přímé akce Janu Pravdovou z Greenpeace
  • mainstreamové i radikální novináře s kořeny v ekologickém hnutí

Předběžný program k nahlédnutí zde: http://hnutiduha.cz/nase-akce/klimatabor-predbezny-program

Přihlaste se na jediný letošní český klimatábor!

Jak na to?

Prostřednictvím přihlášky kterou najdete níže. Příliš neváhejte, protože kapacita je omezena.

Přihlášky přijímáme do 28. 6. 2015.

Po přihlášení se vám brzy ozveme. Rádi bychom vás také požádali o uhrazení účastnického příspěvku, který tvoří symbolických 350,- Kč. Pomůže nám pokrýt stravu (bezmasou) a ubytování (ve vlastních spacácích). Mladší 18 let se mohou akce zúčastnit pouze s písemným souhlasem zákonného zástupce.

Kontakt

V případě nejasností prosím kontaktujte koordinátorku Školy občanské iniciativy Elišku Klímovou - eliska.klimova@hnutiduha.cz, 737 31 85 35.

A jak to vypadalo na posledním táboře v roce 2010?

Atmosféru akce v Horním Jiřetíně vám může přiblížit video z posledního tábora v roce 2010. I když tehdy šlo více o pracovní a méně o vzdělávací akci, v Jiřetíně je stále stejně krásně.

 


Hnutí DUHA Friends of the Earth Czech Republic děkuje Evropské Unii za finanční podporu. Za obsah této stránky plně zodpovídá Hnutí DUHA a nemůže na ně být nahlíženo jako na stanovisko donora. Evropská Unie nenese odpovědnost za využívání zde uvedených informací.