Setkání dobrovolníků: téma Šumava

Datum a čas konání akce: 
23.09.2015 - 16:30
Místo akce: 
družstevní kavárna ROH: U božích bojovníků 3, Praha - Žižkov

Už tě nebaví jen přihlížet a naříkat, jak to jde se světem z kopce? Chceš v České republice něco změnit? Přidej se k pražské dobrovolnické skupině Hnutí DUHA v době, kdy se rozhoduje o osudu Národního parku Šumava – našeho největšího území divoké přírody.

Po desetiletí vede Hnutí DUHA kampaň, jejímž cílem je rozšířit na Šumavě prostor pro divokou přírodu a ochránit ji před výpady místní chobotnice podnikatelských zájmů, těžbou a ničivou výstavbou. Bez desítek lidí, kteří se ve volném čase za Šumavu zasazují, by národní park již zřejmě neexistoval: to oni dělají informační stánky, sbírají podpisy pod petice, píší poslancům a navštěvují je v kancelářích, pořádají veřejné akce a v nejhorším třeba nenásilně brání kácení.

Letos na podzim bude o budoucnosti Šumavy rozhodovat parlament. Poslance hodláme přesvědčit, že mají dát přednost divočině před zájmy developerů. I ty můžeš být u toho.

Přijďte se o tématu dozvědět víc, prodiskutovat možnosti, co se dá pro Šumavu v tuto chvíli dělat a jak na to.

Akce se uskuteční ve středu 23. 9. 2015 v družstevní kavárně ROH v Praze (U božích bojovníků 3, Praha - Žižkov).

Naším hostem bude Jaromír Bláha, dlouholetý vedoucí lesního programu Hnutí DUHA a kampaně na ochranu šumavské divočiny. Těšit se můžete i na promítání fotografií a videí ze Šumavy.