Rajče On The Road

Datum a čas konání akce: 
17.01.2013 - 18:00

Přijďte na promítání filmu Rajče on the road. Snímek můžete shlédnout od 18:00 v galerii Měsíc ve dne (Nová ulice 3) v Českých Budějovicích.

Po filmu bude následovat beseda s Mgr. Martinou Filipovou, pěstitelkou zeleniny z Novohradska a Mgr. Josefem Kadubcem, provozovatelem obchodu s místními produkty. Akci připravilo Hnutí DUHA České Budějovice a sdružení Calla.

Film vznikl ve spolupráci Hnutí DUHA a režisérky Zuzany Dubové.

O filmu

Dokumentární film "Rajče on the road" je příběh cestování dvou rajčat: jedno vyrůstá na jihu Španělska a během svého dlouhého života doputuje přes několik skladů a třídíren až na rodinný stůl v České republice. Druhé je ze zahrady českého zemědělce a tak je jeho cesta na talíř vcelku krátká. Film vypráví a srovnává příběhy několika lidí, kteří se s rajčetem denně setkávají a jsou součástí gigantického „rajčatového“ řetězce.

Není rajče jako rajče

Rajče ze Španělska. Česnek z Číny. Cibule z Holandska. Ovesné vločky z Velké Británie. Máslo z Polska. Med z Argentiny. Nic neobvyklého v českých supermarketech. Ale dálkový dovoz potravin pohlcuje velké množství ropy a nechává za sebou kvanta výfukových plynů. Zbytečně. Naproti tomu je jídlo z blízka čerstvé, zdravé a chutné. Navíc víte, od koho ho vlastně kupujete. Přidejte se k tisícům lidí, kteří si pro potraviny chodí na tržnice nebo třeba nakupují v bioklubech.


Film vznikl za podpory Státního fondu životního prostředí České republiky, Ministerstva životního prostředí České republiky, Česko-německého fondu budoucnosti a Statutárního města Brna. Finančně se na tvorbě filmu podílela i Evropská komise. Za obsah filmu je výhradně odpovědné Hnutí DUHA, Přátelé Země ČR - komentáře ve filmu nijak nevyjadřují názor Evropské komise.

Štítky: