Promítání filmu Causa Carnivora

Datum a čas konání akce: 
04.10.2015 - 16:00
Místo akce: 
Frýdek-Místek

Dokument CAUSA CARNIVORA hledá odpověď na otázku, proč naše země v soužití s velkými šelmami představuje izolovaný ostrov uprostřed Evropy. Spolu s Vlčími hlídkami organizovanými Hnutím DUHA se snaží zjistit, co brání šelmám v návratu do naší krajiny, a proč nadále raději nasloucháme krvavým legendám než výzkumům podloženým fakty.

Přijďte na moravskoslezskou premiéru filmu 4. 10. od 16 hod. do Rytířského sálu frýdeckého zámku. 

Po projekci proběhne moderovaná beseda s režisérem a autorem filmu Janem Svatošem, odborníkem na velké šelmy Miroslavem Kutalem z Hnutí DUHA a členem mysliveckého sdružení Martinem Matim.

 

Vstup zdarma. 

Na vzniku filmu režiséra Jana Svatoše spolupracovali mimo jiné dobrovolníci Vlčích hlídek; využito je množství autentických záběrů velkých šelem z fotopastí a z terénního monitoringu v česko-slovenském pohraničí. Tvůrci se vypravili poznat krajiny obývané šelmami i lidmi také do okolních zemí - do Německa, Polska a na Slovensko a přivezli odtud zajímavá a pro někoho možná překvapivá zjištění odborníků.

Odkaz na trailer filmu: https://www.youtube.com/watch?v=5CvTztKSCPU


Projekt “Zvyšováním povědomí veřejnosti k lepší ochraně biodiverzity v ČR“ je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

EEA-grants