Ostrovidění

Datum a čas konání akce: 
21.11.2014 - 18:0023.11.2014 - 12:00
Místo akce: 
Hojsova Stráž u Železné Rudy

Rysi jsou vzácná a plachá zvířata obývající rozsáhlá území o desítkách až stovkách kilometrů čtverečních. Získávání poznatků o výskytu, zvyklostech i možném ohrožení těchto velkých kočkovitých šelem jako nezbytných podkladů pro jejich ochranu vyžaduje množství lidských kapacit a času stráveného v terénu. Významnou pomocí v tomto směru jsou dobrovolníci Rysích hlídek.

Pokud byste se také chtěli účastnit terénního monitoringu rysů na Šumavě a aktivně se podílet na jejich ochraně, pak právě vám je určen tento seminář pro nové zájemce o zapojení.

Kdy a kde

Akce se uskuteční o víkendu 21. 11.–23.11. 2014 v Hojsově Stráži, ubytovna Zámeček - Hojsova Stráž č.p.9, nejbližší autobusová zastávka "Hojsova Stráž", nejbližší vlaková zastávka Hamry-Hojsova Stráž (cca 3 km po modré turistické značce).

Seminář stojí 200 Kč. Jedná se o příspěvek na ubytování (2 noci) a stravu. Platí se na místě při příjezdu.

Co vás čeká?

Cílem setkání je seznámit nové dobrovolníky s problematikou ochrany rysa ostrovida, jeho ekologií, rozpoznáváním pobytových znaků, dokumentací, metodami monitoringu a prací Rysích hlídek. Během víkendu je připraven program v terénu se zkušenými dobrovolníky z minulých let a večerní přednášky a debaty s odborníky.

Seminář není jednorázová akce, ale je určen pro nové dobrovolníky starší 15 let, kteří mají zájem a čas se od letošního podzimu aktivně účastnit rysích hlídek.

Přihláška

Závaznou přihlášku a podrobnější informace o akci najdete na webu www.selmy.cz

Další informace a kontakt

Josefa Volfová, Hnutí DUHA, Údolní 33, 602 00 Brno, mob.: 775 734 434, e-mail: rysi.hlidky@hnutiduha.cz.

Štítky: