Lokální hostina aneb podzimní společné vaření s Hnutím DUHA

Datum a čas konání akce: 
29.10.2018 - 16:0020:00
Místo akce: 
Jezírko (pracoviště Lipky), Brno-Soběšice čp. 97

Zveme vás na podzimní vaření podle principů zodpovědné spotřeby - z lokálních surovin od našich farmářů, které proběhne v Jezírku.

V průběhu odpoledne si připravíme lokální hostinu a budeme si přitom povídat o možnostech získávání lokálních potravin, principech šetrného zemědělství a nakládání s půdou, drobných zemědělcích a jejich podpoře, ale i dalších souvislostech spotřeby a výroby potravin. Navíc se u toho skvěle najíme!

Workshopem nás bude provázet Alena Malíková z olomouckého Bioinstitutu, ve kterém se věnuje zejména problematice hospodaření se zemědělskou půdou. Je spoluzakladatelkou Nadace Pro půdu, členkou a šiřitelkou myšlenky komunitou podporovaného zemědělství a členkou sdružení PILGRIM. S přáteli založila Družstvo Viktoria LOCA - bezobalový obchůdek s převahou místních potravin. Žije v Příboře, s manželem mají dohromady čtyři děti a pět vnoučat.

Účast je zdarma, ale počet míst je omezený, je tedy potřeba se přihlásit přes tento formulář >>

Workshop připravilo Hnutí DUHA za finanční podpory Magistrátu města Brna a Evropské unie v rámci projektu Citizen's CAP - urban & rural food stories.