Koncert pro šumavskou divočinu č. 4 – přímo na Šumavě

Datum a čas konání akce: 
18.09.2015 - 19:0019.09.2015 - 23:45
Místo akce: 
rekreační areál Autocamp Horní Vltavice

Koncert pro šumavskou divočinu č. 4 je uspořádán na podporu vize rozšiřování divočiny na Šumavě i jejího šetrného zpřístupňování vnímavým návštěvníkům.

Na podzim totiž budou poslanci jednat o zákoně, který stanoví pravidla pro národní parky. Poslanci nesmí dopustit, aby se do zákona dostala ustanovení, která by ohrozila ochranu divočiny.

Koncert pořádá kapela Please the trees a přátelé ve spolupráci s Hnutím DUHA.

FOTOGALERIE Z AKCE: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153707177182764.1073741857.5...

Událost na Facebooku >> https://www.facebook.com/events/1607973149480780/

Koncert pro šumavskou divočinu

Tentokrát jsou připraveny hned dva koncertní večery a pro omezený počet zájemců i předkoncertní exkurze do divočiny.

Koncert bude oba dny probíhat festivalovým způsobem na dvou střídajících se krytých scénách.

pátek 18. 9.

od 19 hodin Midi Lidi / PRAGO UNION (official) / KVĚTY / Manon meurt / WESSELE / BAMBOO SHOUTS / KITTCHEN...

a taky speciální hosté: OLDÁŠ neboli Oldřich Kaiser & Dáša Vokatá

sobota 19. 9.

16-18 hodin: Panelová debata o budoucnosti divočiny v Národním parku Šumava na téma „Co brání ponechání poloviny národního parku divoké přírodě?“

Řeč bude také o plánovaném otvírání divočiny návštěvníkům, aktuální novele zákona o ochraně přírody, roli médií a dalších tématech.
Debaty se zúčastní:

  • Pavel Hubený (ředitel NPŠ)
  • Jaromír Bláha (Hnutí DUHA)
  • prof. Pavel Kindlmann (biolog, Czech Globe a PřF UK)
  • Jörg Müller (zástupce ředitele NP Bavorský les)
  • a dále zveme ministra životního prostředí Richarda Brabce, zástupce šumavských obcí nebo místního spolku Šumava domovem.

od 18 hodin Zrní / Walden / Please The Trees / Dalekko / Tvrdý/Havelka band / Obelisk of Light / ZUTRO…

Kde

Akce se koná v rekreačním areálu Autocamp Horní Vltavice při toku Teplé Vltavy na okraji slavné obce Horní Vltavice poblíž proslulé přírodní rezervace Boubínský Prales.

Program se bude odehrávat přímo v prostoru autokempu střídavě na dvou scénách, které budou tvořit větší a menší šapitó, resp. dóm postavené již od čtvrtka 17. září, kdy zde zahájíme neoficiálním nultým dnem s volným vstupem.

Ubytování

Stanových míst v kempu bude dostatek (cena 40,- Kč á stan/den + 30,- Kč osoba/den) a v dohledné době zde bude odkaz na seznam dalších ubytovacích možností. Omluvte nemožnost využít k vašemu ubytování chatky autokempu, ty budou všechny bez výjimky sloužit pro potřeby produkce a účinkujících. Děkujeme za pochopení.

Pozor! Vzhledem k termínu koncertu a jeho umístění (u břehu Vltavy) počítejte s tím, že večer a v noci bude pořádná zima (klidně i těsně nad nulou) a přizpůsobte tomu svoje vybavení.

Předkoncertní exkurze

Zajímá vás, jak se vyvíjí příroda, když se jí nechá prostor a čas? Chtěli byste poznat středoevropskou divočinu na vlastní oči a kůži a porozumět tomu, v čem je její nedocenitelná hodnota?Zaznamenali jste spory o kácení v Národním parku Šumava a chtěli byste se přímo v terénu dozvědět více? Chcete se přesvědčit, zda se les po napadení kůrovcem sám obnovuje?

Pro omezený počet zájemců je za účasti vystupujících hudebníků a dalších účinkujících také připravena dvoudenní odborně komentovaná exkurze do šumavské divoké přírody vč. srovnání s NP Bavorský les. Uvidíte horské ledovcové jezero a vystoupáme na vrcholy Šumavy – Plechý a Luzný. Budeme mít možnost dobře srovnat různé přístupy k péči o les v národním parku, německý i český.

Program exkurze:

  • 16. 9. příjezd a večer ubytování v autokampu v Horní Vltavici, v místě konání koncertu
  • 17. 9. celý den exkurze  s odborným výkladem. Ráno zajštěným autobusem do Nové Pece a pak po svých trasu Nová Pec – Plešné jezero – Plechý – Třístoličník – Nové Údolí a zpátky vlakem a autobusem do Horní Vltavice. Večer polní kino + koncertní sólo vystoupení: Jarda Trabandita Svoboda
  • 18. 9. exkurze do Národního parku Bavorský les. Ráno autobusem pod horu Luzný a pak dále po trase Luzný – Siebensteinkopf – Bučina. Odpoledne z Bučiny zpátky autobusem do Horní Vltavice abyste stihli i večerní koncert.

Ubytování v kempu a doprava na exkurze je v ceně exkurze. A jako bonus je i vstup na oba koncertní dny pro účastníky exkurze zdarma! Pokud půjdete na exkurzi, už si nemusíte kupovat lístky na koncert.

Cena exkurze je 1 750 Kč.

Přihláška na exkurzi: http://hnutiduha.cz/prihlaska-na-exkurzi-pred-koncertem-pro-sumavskou-divocinu

Vstupenky na koncert

Cena vstupenky v předprodeji na oba koncertní dny s doprovodným programem je 299 Kč.
Cena vstupenky v předprodeji na jednotlivé dny (pátek nebo sobotu) je 179 Kč.

Menší část vstupenek bude k prodeji i přímo v místě před konáním koncertu za cenu 200 Kč za jednodenní vstupenku, 350 Kč za dvoudenní vstupenku. Pokud ale nechcete riskovat, že se na koncert už nevejdete, doporučujeme si koupit vstupenku on-line v předprodeji.

Koupit vstupenku: https://goout.cz/cs/listky/koncert-pro-sumavskou-divocinu-c-4/jwg/

===============================================================================

A jaké byly předchozí koncerty pro šumavskou divočinu?

1. koncert pro šumavskou divočinu se konal 28. ledna 2014 v pražském Lucerna Music Baru:
https://www.facebook.com/events/475088312610461/
2. koncert pro šumavskou divočinu se konal 7. června 2014 v Hospůdce pod kapličkou v Nahořanech u Volyně (viz exNahořany - Hospoda pod Kapličkou):
https://www.facebook.com/events/581965655233797/
3. koncert pro šumavskou divočinu se konal 22. září 2014 opět v pražkém Lucerna Music Baru:
https://www.facebook.com/events/754493257941329/