KONCERT PRO ŠUMAVSKOU DIVOČINU č. 3

Datum a čas konání akce: 
22.09.2014 - 18:30
Místo akce: 
Praha, Lucerna Music Bar

Živě vystoupí: NAČEVA & Tomáš Vtípil (Urband, DG-307), JAROMÍR 99 (hlas a duše kapel a projektů jako PRIESSNITZ / Umakart / The Bombers / Alois Nebel / Kafka Band ad.) sólo, KILL THE DANDIES!, VÁCLAV HAVELKA III (frontman PLEASE THE TREES) sólo, RUDOVOUS, TRABANDITA, čili šéf skupiny Traband Jarda Svoboda sólo...a exkluzivně pro Šumavu elita českého hip-hopu v BIGG BOSS JAMu: VLADIMIR 518, LA4, ORION, JAMES COLE, REFEW & MIKE T,ad.

 

Kdy a kde

22. 9. od 18:30 v Lucerna Music Bar

Vstupné

BENEFIČNÍ VSTUPNÉ v předprodeji: 150,– Kč + distrib. poplatek v sítích Eventim, Ticketpro, Ticketportal a Tisketstream… bez poplatku v pokladně klubu Lucerna Music Bar.

Na místě v den koncertu bude vstupenka za 250,–Kč.

PŘEDPRODEJ bude zahájen v průběhu čtvrtka 4. 9. a pátku 5. 9.

A proč?

Senátem před prázdninami prošel návrh zákona, jenž může být pro náš největší přírodní klenot, Národní park Šumava, ve svém důsledku likvidační, a to zcela reálně. Tento zákon neponechává vůbec žádné místo, kde by zůstala divoká příroda, kterou lidé budou pouze navštěvovat – tedy účel, kvůli němuž se národní parky všude na světě zřizují. Proto na vás apelujeme, ozvěme se společně proti tomuto návrhu zákona a, když už nic jiného, nebuďme ostudou před celým světem: Zatímco zvláště v západní Evropě anebo např. na obou amerických kontinentech se národní parky rozšiřují a vznikají stále nové – Česká republika se chystá k pravému opaku.

S touto myšlenkou proto pořádáme již třetí KONCERT PRO ŠUMAVSKOU DIVOČINU. Přijďte nejen prožít skvělý hudební večer, ale hlavně se také poinformovat, co můžete pro danou věc udělat i vy sami. Předem děkujeme za podporu a prosíme, zatím třeba připojte svůj podpis pod petici za skutečně dobrý a legislativně citlivý a srozumitelný zákon o Národním parku Šumava, jenž na základě dlouhodobých zkušeností a poznatků ze zahraničí připravila skupina odborníků, mezinárodně uznávaných přírodních vědců atd., nikoliv krátkodobí politici s vazbami na developerské zájmové skupiny bez ohledu na dlouhodobé a nezvratné důsledky.

Národní park Šumava

Národní park Šumava chrání pro každého z nás pestrou mozaiku rašelinišť, smrkových i bukových pralesů, horských luk, divokých řek a ledovcových jezer. Domov zde mají desítky ohrožených druhů rostlin a zvířat, včetně rysů, losů nebo tetřevů. Park má nádhernou krajinu zachovat. Zajistí, že ji budou moci nadále obdivovat turisté; každoročně jich sem přijíždějí dva miliony. Pouze málokteré místo u nás může se Šumavou soupeřit v půvabu a popularitě. Oblibě se těší divoký tok Vydry, Plešné jezero s Trojmezenským pralesem, prameny Vltavy i horské slatě.

Divoká příroda

Hnutí DUHA prosazuje, aby část národního parku – hlavně zbytky horských pralesů – byla ponechána divoké přírodě a turistům. Výletníci tak můžou obdivovat přirozené proměny pralesního ekosystému. Stromy tady rostou, žijí, stárnou, umírají a rozkládají se – to jsou změny, které zde přirozeně probíhaly po tisíce let. O tom, jestli na Šumavě budou stromy dál růst, odumírat a znovu růst přirozeně rozhodnou poslanci a poslankyně při schvalování zákona o národním parku. Podepište petici za dobrý zákon, pomozte nám sbírat podpisy a zachránit divokou přírodu na Šumavě. Děkujeme.

Štítky: