Jeden svět v Brně

Datum a čas konání akce: 
18.03.2013 - 18:0026.03.2013 - 18:00
Místo akce: 
Brno
Na nebezpečné tendence, které se poslední dobou objevují v české společnosti, upozorní nadcházející 15. ročník Jednoho světa. Provokativní otázkou Bojíte se snášet? chce festival otevřít debatu o sílící netoleranci, rasismu a diskriminaci.
Více o samotném festivalu a program na www.jedensvet.cz

Hnutí DUHA a Jeden svět

Hnutí DUHA pomohlo vybrat filmy s tématikou životního prostředí v kategorii Takzvaná civilizace.

Filmová kategorie Takzvaná civilizace představí dokumenty o lidech, kteří si prosazují vlastní představu spokojeného života, ať už jde o návrat k přírodě nebo naopak modernizaci. Uvidíte hrdiny ze všech koutů světa, kteří se vypořádávají se znečištěním, změnou podnebí, stresujícím prostředím města, nedostatkem času... V Takzvané civilizaci se tak trochu najde každý.

Promítáme v Brně

Promítané dokumenty budou tradičně doprovázeny debatami s tvůrci a odborníky, připraveny budou i panelové debaty. Program festivalu obohatí výstavy, divadelní představení, workshopy, jarmark neziskových organizací, benefiční koncert nebo večer krátkých sociálních sporů. Žáky a studenty čeká pod záštitou SVČ Lužánky, speciálně vybraná nabídka filmů. Více informací o celém programu a promítaných filmech na webu festivalu.

Na sever od slunce (North of the Sun), Jørn Nyseth Ranum & Inge Wegge, Norsko, 46 min, 2011
Inge a Jørn nejsou běžní surfaři. Na devět měsíců se usadili na opuštěné pláži ostrova u břehů Norska daleko za polárním kruhem. Chtějí si zasurfovat v ledových vlnách a – vyčistit pláž od odpadků vyplavených z moře. Podaří se jim to?
19. 3. / 20:30 / Sál Břetislava Bakaly
23. 3. / 19:30 / HaDivadlo

Ztracené řeky (Lost Rivers), Caroline Bâcle, Kanada, 72 min, 2012
Většina metropolí vyrostla v oblastech protkaných potoky a řekami. Kam se všechna ta voda ztratila? Kde končí příroda a začíná město? Existuje vůbec taková hranice?
20. 3. / 20:30 / kino Art
po filmu následuje panelová diskuze o revitalizaci brněnské řeky Ponávky s Tomášem Havlíčkem z Atelier Fontes, (ochrana, tvorba a využití krajiny), Karlem Havlišem z brněnské fakulty architektury VUT, který se dlouhodobě zabývá revitalizací řeky Ponávky a Evou Blahoňovskou z oddělení pro ochranu a tvorbu zeleně na Magistrátě Města Brna. Moderuje Jiří Koželouh z Hnutí DUHA.
26. 3. / 16:00 / kino Art

Jsme tu pro vás

Navštivte informační stánek Hnutí DUHA na Jarmarku neziskovek v Brně.

Předposlední den festivalu, v pondělí 25.3. od 14 do 18 hodin, obsadí atrium FSS brněnské nevládní neziskové organizace, nadace a iniciativy se svými infostánky. Každý, kdo má zájem, tak bude moci přijít a setkat se s lidmi, kteří se aktivně zasazují o zlepšování životního prostoru, ve kterém žijeme – ať už na poli sociálním, ekologickém, výchovném či kulturním. Ideální příležitost pro ty, kteří chtějí vědět, co se kolem nich děje a kde a jak mohou přiložit ruku k dílu. Jako doprovodný program proběhne od 16 hodin workshop o vybraných dobrovolnických aktivitách v Brně.

Vstup zdarma.

  • 25. 3. / 14–18:00 / Atrium Fakulty sociálních studií Masarykovi univerzity (Joštova 10 Brno)
  • Zjistěte proč a jak nakupovat místní jídlo.
  • Ochutnejte lokální dobroty.
  • Zalistujete si ve společensko-ekologickém časopise Sedmá generace.

Debatujeme v regionech

Přijďte se podívat na debaty a filmy, které se konají v rámci Jednoho světa po celé České republice.

Hra o kámen
22. 3. / 20:30 / Tábor, ZŠ Bernarda Bolzana
Debata s Janem Piňosem, známým českým ekologem, který dlouhou dobu předsedal sdružení Oživení Broumovska, kde se mimo péči o krajinu a kulturní dědictví podílel na rozvoji česko-německo-polského partnerství. Jan Piňos v současné době pracuje v Hnutí DUHA.

Na sever od slunce
12. 4. / 20:00 / Liberec, kino Lípa
Debata s Martinem Mikeskou, energetickým expertem Hnutí DUHA.

Pomozte nám rozhýbat politiky

Hnutí DUHA ve své iniciativě Velká výzva prosazuje důležitý nový zákon, který nastartuje investice do chytrých domů a jiných inovací. 22 000 lidí už napsalo poslancům, aby jej schválili. Přidejte se také vy a rozhýbejte své politiky.

Jak ještě můžete pomoci

Naše práce je možná pouze díky drobným darům lidí, jako jste vy.

Přidejte se a společně budeme úspěšní.
Akce vznikla v rámci projektu Systém dalšího vzdělávání v oblasti aktivního občanství (CZ.1.07/3.1.00/37.0075), spolufinancovaném Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Štítky: