Fotografická výstava "Živí mě země"

Datum a čas konání akce: 
01.09.2015 - 12:0030.09.2015 - 12:00
Místo akce: 
Praha, Kampa, u Sovových Mlýnů

Přijďte se podívat na pražskou Kampu na fotografickou výstavu „Živí mě země“. Výstavu pořádáme k příležitosti měsíce biopotravin a jako hold více než čtyřem tisícům českých ekologických zemědělců. Velkoformátové černobílé i ilustrační barevné fotografie a texty o životě a práci několika z nich budou ke shlédnutí pod širým nebem dnem i nocí u Sovových mlýnů až do konce září. Autorkou snímků je brněnská fotografka a grafička Markéta Jedličková.

Výstava představuje pět českých zemědělců, kteří se rozhodli namísto intenzivní produkce farmařit zdravě, s ohledem na přírodu, plodiny, zvířata i naše zdraví.  Nepoužívají umělá hnojiva ani chemické prostředky a zacházejí šetrně s půdou. Pomáhají tak naší krajině – i zdravým potravinám, které se mohou dostat na náš stůl. Výběr farmářů přibližuje šíři ekologické produkce i pestrost přírodních podmínek, v nichž hospodaří.

Soutěž o originální nákupní tašky

V rámci výstavy poběží soutěž o originální bavlněné tašky s farmářskými motivy. Stačí se vyfotit u vybraného panelu a fotografii nám spolu s krátkým vzkazem, zamyšlením, mottem či básní (fantazii se meze nekladou) poslat na adresu biopotraviny@hnutiduha.cz.