Divoká Šumava v obrazech a vzpomínkách...

Datum a čas konání akce: 
18.10.2012 - 18:0008.11.2012 - 18:00
Místo akce: 
Praha, Sicily café

...a možná nejen ve vzpomínkách

Přijměte prosím naše pozvání na setkání milovníků šumavské divočiny. Součástí bude benefiční výstava fotografií unikátních a ohrožených zákoutí šumavské divočiny.

Výstava se koná od 18. října do 8. listopadu v Sicily café (Senovážné náměstí 994/2, Praha).

Zakupte fotky v našem e-obchodě

Vystavené fotografie si budete moci zakoupit v našem e-obchodě.

Dotáhnout to do konce

V minulých letech se nám podařilo přimět několik po sobě následujících ministrů životního prostředí, aby část národního parku vyčlenili pro divokou přírodu, vzácná zvířata a samozřejmě pro turisty – s tím, že developeři a dřevaři měli zavřená vrátka. Platilo to až do chvíle, kdy správu parku převzala ODS.

Situace je nyní sice složitá, ale ne beznadějná. Spousta vládních i opozičních poslanců nesouhlasí s návrhem ministra Chalupy, který chce novým zákonem národní park otevřít novým sjezdovkám, hotelům a bazénům. Hnutí DUHA má proto velkou příležitost přesvědčit Poslaneckou sněmovnu, aby jej změnila – a schválila takový zákon, který zajistí ochranu vzácné horské přírody.

Naše práce zkrátka stojí za to a my v ní chceme pokračovat a dotáhnout ji ke zdárnému konci.

Nemůžeme však pracovat se zápornými čísly v rozpočtu – a to nám kvůli našemu nevyhýbavému postoji k aktivitám Ministerstva životního prostředí hrozí. Mezi žadateli o ministerské granty zkrátka nejsme vítaní... Proto jsme připravili benefiční výstavu fotografií unikátních zákoutí šumavské divočiny. Bude to nejen příjemné setkání zajímavých osobností. Výtěžek také umožní Hnutí DUHA dotáhnout veškeré dosavadní úsilí ke zdárnému konci.

Štítky: