Brněnská cyklojízda

Datum a čas konání akce: 
20.09.2012 - 17:00
Místo akce: 
Brno

Přijďte provětrat kolo i sebe na velkou brněnskou podzimní cyklojízdu a zapojte svou fantazii v soutěži o nejlepší "cyklo-vohoz".

Spanilá jízda Brnem se koná ve čtvrtek 20. září v 17:00, startujeme před Místodržitelským palácem (Moravské náměstí).

 

Program

  • 17:00 sraz na Moravském náměstí – pěší zóna před kinem Scala u prezentačního stanu sdružení
  • 17: 00 začátek soutěže Cyklo vohoz, nominace finalistů
  • 17:15 vyhlášení výsledků soutěže (k rozebrání budou také poslední kusy cyklobrožury a mapy doporučených tras)
  • 17:30 – 17:45 projížďka – odjezd
  • 18:30 závěr a oficiální ukončení akce na místě srazu 

Trasa jízdy je asi 6 km dlouhá a bude upřesněna. Doprovod bude peletonu dělat Městská policie, která zabezpečí průjezd křižovatkami.

Pohodlně a rychle

V některých západních metropolích, jako například v Berlíně, Amsterdamu nebo Kodani je nejběžnějším způsobem přepravy cyklistika. Na kole jezdí děti, dospělí, senioři, studenti, úředníci, dělníci i manažeři. Je to totiž pohodlné a rychlé: jízda na kole na krátké vzdálenosti (do pěti kilometrů) představuje nejrychlejší způsob dopravy. Kola nevytvářejí dopravní zácpy, nepotřebují rozsáhlá parkoviště, nemusíte s nimi ani dlouze hledat prázdné stání. Protože na kole můžete dojet nejblíže cíli (smíte například do centra), odpadá i cesta z parkoviště nebo ze zastávky. S kolem nezávisíte na jízdních řádech.

My a doprava ve městech

Hnutí DUHA prosazuje lepší veřejnou dopravu pro každého: rychlé a pohodlné vlaky či autobusy, tramvaje a další. Ke kvalitnímu životu patří také svobodný pohyb ve městech, a tak usilujeme o hustou síť bezpečných cyklostezek a lepší podmínky pro chodce.

Štítky: