Základní informace

Odpověď ministra Brabce

Odpověď ministra životního prostředí Brabce na otevřený dopis Hnutí DUHA a Asociace místních potravinovách iniciativ, zda nechá zemřít 7, 14, nebo dokonce 25 % včelstev?

(Publikace)

Evropa pro moderní ochranu krajiny a půdy

O čem jsou evropské strategie Od zemědělce ke spotřebiteli a Strategie pro biologickou rozmanitost do roku 2030?

(Publikace)

Hýbejme volbami

Proč by volební programy měly mít jen politické strany? A proč by jen politici měli vést předvolební kampaně? Ve volbách se nerozhoduje pouze o tom, kdo bude sedět v poslanecké sněmovně. Jde také o to, jestli budou noví (a staronoví) politici prosazovat zdravější prostředí pro život a lepší ochranu přírody.

(Publikace)

Tipy na výlet do divočiny

Poznejte českou divočinu!

Takřka celé území naší země včetně většiny lesů využívají lidé. Chceme-li však i u nás obdivovat alespoň pár posledních ostrůvků, kde patří hlavní role přírodě, musíme jim dát prostor.

Takovými místy jsou zejména čtyři naše národní parky. Právě v nich nacházejí svůj domov vzácné druhy zvířat a rostlin a právě v nich vládne příroda. Proto tato místa patří k tomu nejvzácnějšímu z naší krajiny.

(Publikace)

Sedm statečných

Nechte se vtáhnout do divočiny! Dýchejte, pozorujte a prožívejte ji na vlastní kůži. Třeba budete mít štěstí a potkáte některého z jejích vzácných obyvatel, které vám chceme představit. A na konci textu se dozvíte, jak můžete těmto sedmi statečných pomoci právě vy.

(Publikace)

Úspěšná opatření v nakládání s odpady na úrovni obcí

Publikace se snaží popsat některé systémy nakládání s odpady a jejich úspěchy. I když se přes veškerou snahu nepodařilo získat z obcí zcela porovnatelná data, jde o velmi inspirativní studii.

(Publikace)

Stanovy Hnutí DUHA

Oficiální stanovy Hnutí DUHA.

(Publikace)

Síla veřejnosti v praxi

Publikace, v níž najdete tipy, jak postupovat, když chcete ve svém okolí aktivně přispívat k ochraně čistého a zdravého. Pro takovou práci je velmi důležitý rozvoj odpovědné, silné a sebevědomé občanské společnosti.

(Publikace)

Šumava: Divočina pro každého

Málokoho z nás nechá chladným pohled na nespoutanou přírodu v přírodopisných dokumentech.

(Publikace)

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Základní informace