Aktuálně

Na Frýdlantsku se narodila vlčata

Vlci žijící na hranicích Frýdlantského výběžku a Polska přivedli letošní jaro na svět vlčata. [1] Důkazy o pohybu vlků v této oblasti nachází dobrovolníci tzv.

Podle nové studie nám výsadba lesů se zmírněním změny klimatu příliš nepomůže. Je třeba snižovat emise

Studie nedávno publikovaná v prestižním časopise Nature ukazuje, že ukládání uhlíku v lesích má na zpomalení změny klimatu velmi malý dopad a bez urychleného snižování emisí se tedy neobejdeme.

V Poslanecké sněmovně proběhl seminář k energetické koncepci. Klimatická krize vyžaduje konec uhlí a rychlý rozvoj obnovitelných zdrojů

Česká republika má výrazně vyšší emise skleníkových plynů na hlavu, než je průměr států EU. Nižší emise na osobu mají Německo i Polsko a platí to i pro emise samotného energetického sektoru.

Podíl přirozené obnovy českých lesů je stále rekordně nízký. Ve zbytečném vysazování stromků utápí ČR nejvíce zdrojů v celé Evropě

České lesy jsou pouze zhruba z jedné dvacetiny tvořené přirozeně vzniklými porosty.

Nová zelená úsporám pomůže i chudým rodinám s dětmi, potřebuje však stabilní financování

Tradiční program Nová zelená úsporám, jehož cílem je podporovat snižování spotřeby energie v domácnostech, zahájí 19. a 26. září po prázdninové pauze příjem žádostí o dotace.

Sdílení elektřiny by mohlo začít za rok, potřebnou novelu zákona (LexOZE II) je ale potřeba opravit

Poslanci a poslankyně právě propustili přes 1. čtení novelu energetického zákona známou jako Lex OZE II [1]. Velice potřebná novela, která má přinést lidem, obcím a místním firmám možnost sdílet energii v rámci energetických společenství, již prošla dlouhým procesem vyjednávání.

Dosavadní scénáře pro energetickou koncepci nevedou k potřebnému růstu OZE ani ke splnění klimatických cílů

Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo životního prostředí představily na dnešním jednání Platformy pro strategii v oblasti energetiky a klimatu výsledky modelování dvou scénářů energetické strategie pro ČR, jejichž zadání projednávala Platforma v červenci [1].

Stránky