Škola občanské iniciativy naučí mladé lidi, jak se zapojit do řešení problémů ve svém okolí
Hnutí Duha zahájilo šestý ročník vzdělávacího cyklu
O uplynulém víkendu zahájilo Hnutí DUHA šestý ročník obnovené Školy občanské iniciativy. Ta mladým lidem představí možnosti aktivního zapojení do řešení společenských problémů.
Ve škole se naučí plánovat a vést veřejné kampaně, psát grantové žádosti, pracovat s klasickými i novými médii, koordinovat dobrovolníky apod. Od ledna do května se ve vzdělávacích střediscích v okolí Brna uskuteční deset seminářů pro začátečníky i pro pokročilé. V létě pak proběhne samostatný týdenní intenzivní kurz pro začátečníky.
Součástí projektu bude i série besed s osobnostmi veřejného života, například s Janem Součkem, redaktorem České televize či Jaroslavem Valuchem, expertem na nová média ve společnosti Člověk v tísni. Mezi lektory budou Petr Machálek, ředitel občanského sdružení Ratolest Brno, Milan Štefanec ze sdružení Nesehnutí či Jakub Macek z Masarykovy univerzity.
Projekt navazuje na dřívější Školu občanské iniciativy, jejíž ročníky probíhají s přestávkami od přelomu století a prošlo jimi na 150 absolventů. Velká část z nich se zapojuje do práce nejrůznějších občanských iniciativ v celé České republice. V letošním roce je připravena také série vzdělávacích akcí pro účastníky, kteří již prošli předchozími vzděláváními a chtějí si rozšířit své znalosti např. o právní či týmovou práci. Pro ty je určena Škola občanské iniciativy pro pokročilé, která začala letos v lednu a jejím prvním hostem byla senátorka Eliška Wagnerová.
Eliška Kvitová, koordinátorka Školy občanské iniciativy z Hnutí DUHA řekla:
„Jsem velice ráda, že je u nás stále dost aktivních lidí, kteří chtějí řešit problémy ve svém okolí i širší společnosti. Zkušení lektoři se s účastníky podělí o své znalosti i zkušenosti a budou je motivovat k občanské iniciativě tím, že jim na konkrétních příkladech ukážou, jak velký smysl opravdu má. Vzdělávat a propojovat společensky aktivní lidi je nesmírně důležité.“
Tisková zpráva vznikla v rámci projektu Systém dalšího vzdělávání v oblasti aktivního občanství (CZ.1.07/3.1.00/37.0075), spolufinancovaném Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.
|