Týden DIVOČINA ŠUMAVA (divadlo, koncerty, výprava do divočiny a mnohem víc)

Datum a čas konání akce: 
12.08.2016 - 14:1521.08.2016 - 23:45

Tři divadelní představení Jaroslava Duška & spol., Výprava do divočiny v NP Šumava a NP Bavorský les s odborným průvodcem, další z nepravidelné série KONCERTů PRO ŠUMAVSKOU DIVOČINU a další program (panelová diskuse o NP Šumava, land art, filmové projekce, tematické workshopy ad.) na vás čeká v polovině srpna.

KDY: 12. – 21. SRPNA 2016

KDE: FRANTOLY u Prachatic, https://mapy.cz/s/RnHt

Přímo na Šumavu se už potřetí přesouvá nepravidelná série KONCERTů PRO ŠUMAVSKOU DIVOČINU, tentokrát už celkově šestý. A bude třešničkou na dortu a symbolickým vyvrcholením celého týdne, jenž oragnizátoři pracovně nazývají DIVOČINA ŠUMAVA a celý se bude tentokrát odehrávat ve FRANTOLECH u Prachatic. 

Co na vás od 12. do 21. srpna 2016 vlastně čeká?

12. – 14. SRPNA (pátek-neděle)

JAROSLAV DUŠEK & spol.

…ve třech po sobě jdoucích večerech předvede populární filmový herec a známý divadelník Jaroslav Dušek se svou skupinou tři proslulá představení: DIVADLO VIZITA (pátek), ČTYŘI DOHODY (sobota) a PÁTÁ DOHODA (neděle)...

...více informací a vstupenky ZDE: https://www.facebook.com/events/1120817034636506/

(všechna tři představení se odehrají v prostorném šapitó, jež např. už loni posloužilo jako hlavní „stage“ Koncertu pro šumavskou divočinu č. 4 vloni v Horní Vltavici)

18. – 19. SRPNA (čtvrtek a pátek)

Předkoncertní výprava divočiny v NP Šumava a NP Bavorský les s odborným průvodcem

Informace sledujte zde: https://www.facebook.com/events/1689736711290872/

Podrobnosti a informace, jak se na výpravy vybavit, najdete na http://hnutiduha.cz/akce/predkoncertni-vyprava-divociny-v-np-sumava-np-bavorsky-les-s-odbornym-pruvodcem

19. SRPNA (pátek večer)

komorní Koncert pro šumavskou divočinu

v sále hostince U Parádů vystoupí PLEASE THE TREES (premiéra nového materiálu, jenž teprve hodlají natočit na LP), TŘI ČUTORY (v kompletní sestavě), Jarda TRABANDITA Svoboda (sólo s harmoniem), SARTAKTARAK (pošumavská legenda) ad.

https://www.facebook.com/events/125444844529017/, vstupné dobrovolné

20. SRPNA (sobota odpoledne)

Tradiční panelová diskuse na téma NP ŠUMAVA

zveme nejrůznější veřejné a politické představitele

A VYVRCHOLENÍ CELÉHO TÝDNE:

20. SRPNA (sobota)

KONCERT PRO ŠUMAVSKOU DIVOČINU č. 6

v šapitó a na zastřešeném parketu hostince U Parádů.

Na koncertě vystoupí: 

 Vložte Kočku, Wessele / Walden, STRÖM, Mrazák, KITTCHEN, Jakub Šimanský

a také ZATRACENÍ BLÁZNI aneb The BLIND BOYS OD BOBŘÍ ŘEKY (aneb echtovní trampské písně a šumavské lidovky u táboráku v podání osmdesátiletých, avšak stále ryzích trampů z bývalého uskupení Kansas Trio z Údolí Kocáby - Eduard Antonín Wild a Karel Z.)

Detailní a postupně přidávané informace ke koncertu sledujte ZDE: https://www.facebook.com/events/652235468257268/, vstupné bude tentokrát dobrovolné.

 

Po celou dobu týdne DIVOČINA ŠUMAVA 12. - 21. SRPNA můžete louku přilehlou k mlýnu, resp. hostinci U Parádů zdarma využít jako základnu k postavení svého stanu a odtud podnikat výlety do přírody, popř. se zapojit do jiných volnočasových aktivit. V místě budou ukázky land-artu, budou probíhat tematické workshopy, projekce filmů ad.

V místě bude v provozu dostatečné sociální zázemí (WC/sprchy) a také hospoda.

DOPRAVA do FRANTOL

BUS

např. v pátek ideálně z Prachatic:

16.30 nebo 18.20 směr České Budějovice - 22 min do zastávky Mičovice/Frantoly, rozcestí (300 m od místa konání akce)

v sobotu ideálně z Českých Budějovic:

15:10 směr Prachatice - 55 min do zastávky Mičovice/Frantoly, rozcestí (300 m od místa konání akce)

VLAK

několik spojů denně - dvě zastávky z Prachatic do zastávky Rohanov, odtud pak pěšky přes Leptač a Jelemek a dále lesem po modré značce do Frantol (viz mapka: https://mapy.cz/s/RnQ3)

AUTEM (dostatečující parkovací kapacita zajištěna)

Dbejte však na šetrnost k životnímu prostředí a zvažte nejdříve, zda přece jen nemůžete vyrazit veřejnou dopravou a po vlastních.

 

Předkoncertní výprava divočiny v NP Šumava a NP Bavorský les s odborným průvodcem, podrobné informace zde: http://hnutiduha.cz/akce/predkoncertni-vyprava-divociny-v-np-sumava-np-bavorsky-les-s-odbornym-pruvodcem