KONCERT PRO ŠUMAVSKOU DIVOČINU č. 2 (tentokrát co nejblíže Šumavě samotné, v jejím nejbližším předhůří) + pro zájemce komentovaná exkurze do NP Šumava a NP Bavorský les

Datum a čas konání akce: 
06.06.2014 - 09:0007.06.2014 - 23:00
Místo akce: 
EXKURZE – Šumava a Bavorský les / KONCERT – Nahořany příslušné k úřadu Čestice (u Volyně, okr. Strakonice)

Please The Trees a jejich hosté, co mají rádi Šumavu, zahrají 7. 6. v samotném srdci největší české divočiny  na Šumavě. A společně se zájemci o opravdovou divočinu projdou nejdivočejšími místy národního parku.

 


>> KONCERT <<

S nápadem propojení ochrany přírody a dobré muziky za námi přišli hudebníci z kapely Please the Trees. Díky nim a jejich úžasné podpoře se k projektu přidávají další umělci a po fenomenálním Koncertu pro šumavskou divočinu, který v lednu vyprodal pražský Lucerna Music Bar, je tu už druhý benefiční KONCERT PRO ŠUMAVSKOU DIVOČINU. Please The Trees a jejich hosté (viz dále), co mají rádi Šumavu a divokou přírodu vůbec, zahrají v sobotu 7. 6. v Nahořanech u Volyně, tedy v šumavském předhůří.

  • Kde (OBEC): Nahořany u Volyně (okr. Strakonice) – Nahořan je v ČR víc, tyto jsou podobcí obce Čestice a dle toho je snáze najdete na internetových mapách
  • Kde (MÍSTO): Hospoda pod kapličkou
  • KDY: sobota 7. červen, začátek v 17:30
  • VSTUPNÉ: 200,- Kč na místě – předprodej není zaveden! Spoléháme na vás, že se dostavíte v hojném počtu. Vstupným nehradíte nikomu žádné honoráře – vstupným podporujete naše aktivity směřující k co nejlepší ochraně NP Šumava a naší přírody obecně (např. prosazení dobrého zákona o NP Šumava)! Proto je účast každého z vás tak potřebná a proto si ji tak také považujeme!
  • KDO – ÚČINKUJÍCÍ: kapely Please The Trees, Traband, Tři čutoryWWW s Pavlem FajtemJiří Imlauf aneb Houpací koně sólo a také šumavští Walden (znalci si jistě budou pamatovat jejich dřívější inkarnaci Naquei Manou)…
  • V předkoncertní veřejné diskusi o budoucnosti NP Šumava přislíbili učást mj. náměstek MŽP prostředí Ing. Vladimír Dolejský, ředitel NP Bavorský les Dr. Franz Leibel, pak také přední český herec, člen Činohry Národního divadla pan Vladimír Javorský, za vědce Prof. RNDr. Hana Šantrůčková z Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích… a zveme další osobnosti...
  • DOPRAVA: Po vlastní ose. Samozřejmě lze osobním autem. Ovšem pokud jen trochu můžete, využijte co nejvíce spojů veřejné dopravy. V příslušný den sice přímo do Nahořan nejede žádný spoj, ale těch 6 km z Volyně nebo 5km ze Čkyně dá každý z vás správných trampů přece hravě. // Doprava účastníků exkurze v NP Šumava a Bavorský les je na koncert zdarma, resp. v ceně účastnického poplatku (info viz dále).
  • UBYTOVÁNÍ/NOCLEH: Kdo můžete, vemte s sebou stany, určitě spacáky – možnosti pro jejich uplatnění jsou v bezprostřední blízkosti Hospody, počasí jsme objednali… Možnosti civilního druhu jsou nejlépe v blízké Volyni (např. http://www.levneubytovani.net/misto/volyne/) a taxi servis na zavolání funkční. Zjišťujeme a zajišťujeme pro vás další možnosti.
  • OBČERSTVENÍ: V nabídce krom točeného piva z několika píp bude i další běžný hospodský sortiment včetně nealka. K jídlu např. naplno pojede místní gril a speciální veganskou stravu z čerstvých surovin zajišťují Kuchařky bez domova z projektu neziskové organizace Jako doma. Brzy se dozvíte konkrétní sortiment. (Zatím víme, že chystají speciální kotlíkovou polévku, ale to rozhodně nebude všechno...)

>> PŘEDKONCERTNÍ EXKURZE (6. 7. 6.) <<

Pro omezený počet zájemců max. 20 osob je za účasti členů PLEASE THE TREES, TRABANDU a dalších účinkujících také připravena dvoudenní odborně komentovaná exkurze do šumavské divoké přírody vč. srovnání s NP Bavorský les. Účast na tomto poznávacím pochodu je podmíněna zaplacením účastnického poplatku. Výše účastnického poplatku (ceny exkurze) činí 1.625,– Kč. Obsahuje: úhradu přenocování, přepravu v místě, odborného průvodce jak po české tak po bavorské straně a organizační náklady včetně vyřízení výjimky ke vstupu. Vstup na koncert je jako bonus pro účastníka exkurze samozřejmě zdarma! Nezahrnuje jídlo a pojištění. 

Součástí programu v divočině bude povídání s Monikou Michael o divokých ženách a nalézání našeho spojení s přírodou a cest k sobě samým. O práci žen, o snění, o držení prostoru tvoření a zkušenostech sepětí divoké přírody a člověka z Kolumbie, Francie, Anglie ... a Čech.

V pátek večer se těšte na besedu s Peterem Taylorem z Anglie, spoluautorem a editorem knihy Rewilding o četných příkladech obnovy divočiny ve Velké Británii a návratu lidí do přírody v opuštěných oblastech.

Předběžný program

5. 6. – Navečer příjezd po vlastní ose do Filipovy Huti – svoz od zastávek veřejné dopravy z Kvildy nebo Modravy, v případě nutnosti z Vimperka nebo Sušice naší dopravou je v ceně exkurze po individuální domluvě po podání přihlášky; ubytování v chatě Ligy lesní moudrosti, beseda s Petrem Taylorem (viz výše).

6. 6. – Celý den exkurze do divočiny NP Šumava a NP Bavorský les, povídání s Monikou Michael (viz výše), navečer návrat do Filipovy Huti na stejnou ubytovnu z předešlé noci.

7. 6. – Dopoledne exkurze, poté přesun do Nahořan na koncert – doprava na koncert je rovněž v ceně exkurze.

PŘIHLASTE SE HNED, a všechny detailní informace vám v případě odeslání přihlášky pošleme obratem na email.

Národní park Šumava

Národní park Šumava chrání pro každého z nás pestrou mozaiku rašelinišť, smrkových i bukových pralesů, horských luk, divokých řek a ledovcových jezer. Domov zde mají desítky ohrožených druhů rostlin a zvířat, včetně rysů, losů nebo tetřevů. Park má nádhernou krajinu zachovat. Zajistí, že ji budou moci nadále obdivovat turisté; každoročně jich sem přijíždějí dva miliony. Pouze málokteré místo u nás může se Šumavou soupeřit v půvabu a popularitě. Oblibě se těší divoký tok Vydry, Plešné jezero s Trojmezenským pralesem, prameny Vltavy i horské slatě.

Divoká příroda

Hnutí DUHA prosazuje, aby část národního parku – hlavně zbytky horských pralesů – byla ponechána divoké přírodě a turistům. Výletníci tak můžou obdivovat přirozené proměny pralesního ekosystému. Stromy tady rostou, žijí, stárnou, umírají a rozkládají se – to jsou změny, které zde přirozeně probíhaly po tisíce let. O tom, jestli na Šumavě budou stromy dál růst, odumírat a znovu růst přirozeně rozhodnou poslanci a poslankyně při schvalování zákona o národním parku. Podepište petici za dobrý zákon, pomozte nám sbírat podpisy a zachránit divokou přírodu na Šumavě. Děkujeme.

Štítky: