Ekologické organizace hodnotí hlasování českých europoslanců a europoslankyň v předešlém období a předvolební programy a postoje politických stran

Experti a expertky Hnutí DUHA pečlivě prostudovali a vyhodnotili hlasování českých europoslanců a europoslankyň v končícím volebním období (2014–2019) a rovněž volební programy politických stran, které mají šanci dostat se do Evropského parlamentu. Těmto stranám položili také konkrétní dotazy v anketě.

Zajímalo je, jak politici a političky prosazovali a v následujících pěti letech chtějí prosazovat ochranu našeho zdraví a zdraví naší krajiny. Proto se zaměřili na relevantní hlasování a na plány a závazky stran z hlediska znečištění ovzduší, redukce odpadů, ochrany přírodního dědictví, nápravy zemědělského hospodaření a přístupu ke zmírňování změny klimatu a snižování závislosti na fosilních palivech, a naopak k rozvoji čistých domácích obnovitelných zdrojů. Hodnotili také postoj k zapojování občanů a občanek do politické debaty a možnost rozhodování o zlepšování prostředí pro život každého z nás.

Datum vydání publikace: 
15. 5. 2019
Kategorie publikace: