Klimatosaurus uhložravý v českých zemích: Mostecko, Praha, Brno

KDE A KDY:    
Horní Jiřetín, Mostecko, středa 8. září od 10 hodin
Praha před Obecním domem, pátek 10. a sobota 11. září denně od 10:00 hodin
Brno před Mahenovým divadlem, neděle 12. a pondělí 13. září denně od 10:00 hodin
 
KDO: Hnutí DUHA a Centrum pro dopravu a energetiku
 
CO: Devítimetrová nafukovací obluda s výstavou o českých znečišťovatelích a důsledcích globálních změn podnebí pro Českou republiku
 
 
Klimatosaurus uhložravý, devítimetrová obluda z fosilních časů uhelné a ropné energetiky, se tento týden vydá po českých obcích a městech. Varuje, že zastaralý průmysl je stejně těžkopádný jako dinosauři – a že stejně jako oni vymře.
 
Obrovská nafukovací figurína dinosaura bude dominovat vzdělávací výstavě, která upozorňuje, jak české uhelné elektrárny, auta, těžký průmysl, plýtvání energií a další příčiny přispívají ke globálním změnám podnebí. Veřejnost se také dozví více o rekordních exhalacích oxidu uhličitého i dopadech měnícího se klimatu na život lidí v našich městech a obcích. Expozice zároveň popisuje řešení, která máme po ruce: účinnou podporu obnovitelných zdrojů energie, moderní čisté technologie, ekologickou daňovou reformu, rozvoj veřejné dopravy i další. Každému nabízí možnost snížit své soukromé exhalace, třeba nákupem takzvané zelené elektřiny.
 
Na Mostecku dinosaurus podpoří lidi z Horního Jiřetína, obce ohrožené postupem uhelných dolů. Dva dny bude stát v centru Prahy a další dva uprostřed Brna.
 
Fota z procházky klimatosaura po dalších evropských městech:
www.foeeurope.org/dinosaur/gallery/index.htm