Hnutí DUHA připravuje ecoLog – deník udržitelnosti. Pomůže lidem být šetrnější k planetě

Tisková zpráva Hnutí DUHA

 Hnutí DUHA připravuje ecoLog deník udržitelnosti. Pomůže lidem být šetrnější k planetě

14. května 2024

Být šetrnější k planetě. To umožní lidem deník, který vydá organizace Hnutí DUHA. Ta dnes spouští crowdfundingovou kampaň na Hithitu. Cílem je vybrat částku právě na výrobu ecoLogu – deníku udržitelnosti. V základním vydání deník obsahuje sešity se čtyřmi tématy, které se týkají udržitelnosti, jídla, odpadů a zahradničení. EcoLog provede svého uživatele úkoly, které povedou k postupnému nahrazení každodenních návyků za udržitelnější a šetrnější k planetě. Na jeho tvorbě spolupracuje ilustrátorka Linh Dao.

Hnutí DUHA v kampani na Hithitu potřebuje vybrat 439 500 Kč. Za tuto cílovou částku zaplatí výrobu deníku a jeho tisk. Jako ekologická organizace dbá Hnutí DUHA při výrobě produktu na to, aby byly použité materiály certifikované, recyklované a vyrobené lokálně. 

EcoLog bude složený z kraftového obalu a čtyř sešitů. Každý sešit zpracovává jednu výzvu, která je rozdělena do třiceti dnů. Kromě úkolů, které povedou k osvojení si udržitelnějších návyků v každodenním životě, nabídne odkazy na další literaturu. Zásadním prvkem, který vizuálně dotvoří chytře navrženou sazbu, jsou ilustrace od umělkyně Linh Dao. 

Kampaň poběží měsíc a skončí 12. června.  

Simona Dvořáková, která na tvorbě ecoLogu pracuje a stala se tváří kampaně, řekla:
„EcoLog bude pomocnou rukou pro všechny, kteří se snaží o šetrnější způsob života. Nepůjde o další odškrtávání nekonečného seznamu úkolů, ale o zábavné objevování možností, jak žít udržitelněji. V ecoLogu najdete všechny dobré návyky pohromadě.“

 

Kontakt:
Simona Dvořáková, telefon: 778 965 558, simona.dvorakova@hnutiduha.cz

Odkazy:
Crowdfundingová kampaň na Hithitu
Fotografie ZDE