Čistá energie u vás doma: praktický rádce Hnutí DUHA

Užitečným průvodcem pro každého, kdo zvažuje, že doma postaví solární kolektor, obec, jež plánuje kotel na biomasu, nebo zájemce o stavbu větrné elektrárny je knížka, kterou vydává Hnutí DUHA.
Devadesátistránková knížka zaměřená především na kutily, stavebníky, majitele rodinných domků, představitele obcí či zájemce o drobné podnikání ve výrobě čisté energie je nabitá užitečnými informacemi. Obsahuje technické rady, návody pro získávání finančních dotací, desítky kontaktů na výrobce či dodavatele a další praktické informace.
Kniha se zaměřuje především na ohřívání vody v solárních kolektorech, větrné elektrárny, moderní topení dřevem a obecní výtopny na biomasu. Uvádí vždy:
- možnosti využití v českých podmínkách,
- základní technické informace,
- co příslušné zařízení zvládne a co nikoli,
- postup při instalaci,
- náklady a návratnost,
- možnosti získání finanční podpory od státu včetně adres a telefonů,
- kontakty na dodavatele.
Hnutí DUHA knihu nabízí za cenu poštovného. Vydání umožnila finanční podpora Nadace Partnerství a Nadace Sluníčko.
Spoluautor, Karel Polanecký z Hnutí DUHA, řekl:
"Kniha je určena především laikům, kteří o technické stránce věci mnoho nevědí, ale chtějí na střeše instalovat solární kolektor, postavit doma kotel na dřevo nebo vybudovat větrnou elektrárnu a prodávat proud několika sousedům. Zaměřuje se hlavně na praktické rady, nikoli sčítání ekologických přínosů. Čtenář se dozví, co může od kterého zařízení očekávat, praktické technické rady i na kolik jej přijde, kdy se mu investice vrátí, kde může získat státní dotace a kontakty na dodavatele."
Výtisk k recenzi Hnutí DUHA obratem zašle. Knížku lze také stáhnout na www.hnutiduha.cz/publikace/studie/jak_vyuzivat_OZE.pdf