Hnutí DUHA hledá vedoucí/ho finančního týmu

Hnutí DUHA je nezávislá ekologická nezisková organizace. Hledáme organizačně schopného člověka na vedení týmu, který odpovídá za účetnictví organizace, připravuje podklady pro finanční řízení, řídí grantový fundraising a vede grantovou administrativu.

Hledáme někoho, kdo má:

  • chuť vést finanční a administrativní zázemí velké neziskové organizace,

  • schopnost analyticky přemýšlet, převádět požadavky na finanční pokrytí aktivit do reálných čísel, dávat zpětnou vazbu k navrhovaným rozpočtům,

  • trpělivost a rád hledá cesty k co nejefektivnějšímu řešení problémů,

  • smysl pro pečlivost a systematickou a samostatnou práci,

  • organizační schopnosti: organizace vlastní práce a organizace a delegování úkolů kolegům/yním,

  • minimálně středoškolské vzdělání ekonomického směru (nebo odpovídající praxi v neziskové organizaci či střední firmě),

  • znalost účetnictví a odpovídajících předpisů (znalost účetnictví neziskových organizací výhodou),

  • znalost předpisů souvisejících s vedením personální agendy je výhodou,

  • dobrou znalost některého z účetních SW (znalost programu KelSQL je výhodou), výborná práce s tabulkovým procesory, zkušenosti s Google aplikacemi (hlavně google tabulkami),

  • zkušenosti s finančním řízením a administrací projektů,

  • zkušenosti s vyhledáváním grantových zdrojů a zpracováváním žádostí,

  • schopnost číst anglické texty a komunikovat v tomto jazyce,

  • praktické zkušenosti s vedením malého týmu (3-5 lidí),

  • základní přehled v ekologické problematice.

Jaká je náplň této pozice?

  • Vést a dohlížet na účetnictví Hnutí DUHA (ve spolupráci s účetní), včetně zpracování účetní závěrky a účetního auditu organizace, přípravy podkladů pro přiznání k DPH.

  • Finančně řídit organizaci (sestavování rozpočtů jednotlivých oddílů a celé organizace, sledování cashflow, příprava finančních výhledů a krizových scénářů) a připravovat podklady pro strategická finanční rozhodnutí ředitelky či porady vedení a podílet se na nich coby člen/ka vedení

  • Vést grantovou administrativu:

    • evidenci a archiv projektů,

    • sestavovat a kontrolovat čerpání rozpočtů jednotlivých projektů,

    • aktivně reagovat na měnící se podmínky a upravovat rozpočty, případně žádat o změny,

    • příprava finanční části průběžných a závěrečných zpráv.

  • Administrativně vést personální agendu, aktualizovat interní dokumenty.

  • Přicházet s nápady, jak vést administrativní zázemí organizace efektivně.

  • Jednat s nadacemi a dalšími donory.

  • Podílet se na hledání grantových zdrojů financování, sestavovat rozpočty pro podávané projekty.

  • Připravovat pro kolegy/ně objednávky, smlouvy a výběrová řízení na dodání služeb.

  • Řídit finanční oddíl Hnutí DUHA

  • Podílet se na vedení celé organizace.

Co nabízíme?

  • 1 úvazek od dubna 2019 (příp. termín nástupu dohodou),

  • místo v kanceláři v Brně,

  • plat 27 000 - 32 000 Kč (podle zkušeností, plus pololetní odměny až 18 000 Kč podle výsledků práce),

  • příležitost nasávat zkušenosti s finančním řízením velké neziskové ekologické organizace,

  • přátelskou kulturu práce,

  • získání kontaktů,

  • možnost organizovat si čas podle sebe,

  • 25 dní dovolené,

  • pracovní notebook, pracovní mobil, stravenky.

Kdo jsme a co děláme?

Hnutí DUHA už více než pětadvacet let prosazuje zdravé prostředí pro život, pestrou přírodu a chytrou ekonomiku. Zapojujeme veřejnost a vedeme odvážné kampaně. Naši práci umožňuje především laskavá podpora dárců: jednotlivců i nadací. Nejdůležitější pro naši práci jsou příspěvky lidí. Příjmy Hnutí DUHA pocházejí také z grantů, které dostáváme na projekty od českých i mezinárodních nadací a různých státních zdrojů.

Pokud do toho chcete jít s námi, pošlete motivační dopis a svůj strukturovaný životopis do 27. února 2019  na adresu magdalena.davidkova@hnutiduha.cz. Do předmětu e-mailu prosím uvádějte “vedoucí financí”.

Vybrané zájemce/kyně pozveme k pohovorům, které proběhnou během března v Brně. Další informace poskytne: Marie Horáková, telefon 608 714 469, e-mail: marie.horakova@hnutiduha.cz