Energetika

Hnutí DUHA prosazuje chytrou ekonomiku, která díky promyšleným inovacím vyrobí více s menší spotřebou energie. Stát by měl také pomoci nastartovat nové technologie, jež umožní čistou výrobu domácí elektřiny či tepla z tisíců malých, místních zdrojů.

Budeme tak mít silnou ekonomiku, nová průmyslová odvětví i pohodlnější a levnější život pro každého. Srazíme naši závislost na plynu či ropě z nespolehlivých zemí a také na mamutích uhelných dolech, které převracejí naši krajinu – a náš domov – vzhůru nohama.

  • Víte, že? Běžné pasivní domy srazí rodinám účty za teplo na pouhou pětinu nebo i desetinu. Stavba je přitom jen o necelých deset procent dražší než u normální budovy.

Hnutí DUHA proto prosazuje iniciativou Velká výzva nový rámcový zákon, který rozhýbe investice do chytrých řešení: úsporných budov, solárních kolektorů na střechách, obecních výtopen na biomasu nebo nových technologií v průmyslu. Navrhujeme také konkrétní programy, jež například pomohou rodinám s energetickou renovací domů.

Štítky: