O nás

Hnutí DUHA prosazuje zdravé prostředí pro život, pestrou přírodu a chytrou ekonomiku. Dokážeme rozhýbat politiky a úřady, jednáme s firmami a pomáháme domácnostem. Našich výsledků bychom nedosáhli bez podpory tisíců lidí, jako jste vy.

Máme výsledky

Naše práce přináší od roku 1989 konkrétní výsledky:

  • Velká výzva: Prosazujeme nový zákon, který závazně stanoví, že Česko bude snižovat závislost na drahých fosilních palivech – krok po kroku, rok po roku. Dvacet dva tisíc lidí, řada českých firem i několik politických stran, včetně ČSSD a Věcí veřejných, už oznámilo, že takový zákon chce podporovat.
  • Stovky lidí díky naší pomoci nakupují čerstvé jídlo od místních zemědělců. Pomohli jsme založit nový farmářský trh v Ostravě a vytvořili jsme obsáhlý adresář ekozemědělců.
  • Chráníme vzácné šelmy: Již dvanáct let chráníme rysy na Šumavě a v Beskydech před pytláky.

Přečtěte si více o našich úspěších.

Máme podporu tisíců lidí

Naši práci pravidelně podporuje více jak 5000 dárců, stovky známých osobností, přední politici a špičkoví vědci. Do našich iniciativ a kampaní se zapojují prestižní firmy.

Další prostředky získáváme z výnosů našeho e-obchodu, který nabízí textil z biobavlny, hračky z FSC dřeva nebo tematické knihy. Podporují nás také nadace, které nám dávají granty na konkrétní, promyšlené projekty.

Jsme nezávislí

Hnutí DUHA zásadně odmítá prostředky ze zdrojů, které by mohly jakkoli omezit naši nezávislost nebo být v rozporu s našimi cíli. Nepřijímáme hlavně dary velkých průmyslových společností ani příspěvky potenciálních konkurentů firem, jež kritizujeme. Chceme ctít přísná pravidla, která nám umožní udržet si nezávislost a důvěryhodnost. Proto jsme se přihlásili k Etickému kodexu ekologických organizací. Naše práce se řídí stanovami.

Mohlo by vás zajímat