Dobrovolníci

Hnutí DUHA je přední česká ekologická organizace, která po dobu své existence dokázala dosáhnout mnohé významné úspěchy, ale další výzvy nás teprve čekají.

A právě proto se práce Hnutí DUHA neobejde bez pomoci desítek dobrovolných spolupracovníků, kteří se zapojují do mnohých důležitých aktivit napříč organizaci. Nejčastěji se jedná o provoz informačního stánku, organizaci veřejné akce, překlady, vyhledávaní informací, balíčkování a roznos materiálů, přepis petice, vyhotovení fotografií, a o další odborné a méně odborné práce. Aktuální možnosti zapojení se do naši práce najdete v tomto dokumentu

Pro ty, kteří chtějí pomoct spíše v lesním terénu, jsou ideální Rysí a Vlčí hlídky, anebo Týdny pro divočinu

Také rádi vítáme vlastní iniciativy a nápady, které by mohly pomoct naši práci při ochraně přírody, modernizaci ekonomiky a zlepšení kvality života v České republice.

Nejvíce dobrovolnických příležitostí najdete v Brně a Praze, ale spousta práce se dá dělat přes internet, z pohodlí domova. V některých městech a obcích také fungují místní skupiny, ke kterým je možné se přidat. Pokud ve vašem okolí žádná není a je vás více, můžete s naší pomocí zkusit místní skupinu založit.

Jak moc se zapojíte, záleží hlavně na vás. Je možné občas věnovat pár hodin na infostánku, přes léto se dá přijít na turnus Týdne pro divočinu, přes zimu jezdit pravidelně o víkendech na Rysí nebo Vlčí hlídky, přijít na pár hodin pomoct do kanceláře či strávit v naší organizaci více času jako stážista nebo dlouhodobý spolupracovník.

S námi se také můžete kontinuálně vzdělávat v mnohých tématech, získat nové schopnosti, přátele a zkušenosti, které můžete uplatnit nejen v profesním životě, ale také v tom osobním. 

Dobrovolníkem v Hnutí DUHA se může stát každý, kdo se zajímá o naše témata, je zodpovědný a má chuť nám věnovat trochu svého volného času, schopnosti a energie. Stačí, když vyplníte přihlašovací formulář a koordinátorka dobrovolníků Kristýna Kyánková vás co nejdříve kontaktuje. 

Aktuální možnosti zapojení se do naši práce najdete v tomto dokumentu

Chcete se zapojit jako dobrovolník? Vyplňte přihlašovací formulář.

Pro více informací pište na kristyna.kyankova@hnutiduha.cz

anebo nás přímo navštivte na adrese

Hnutí DUHA

Údolní 33

602 00 Brno