Akce pro veřejnost

Konference: Ekonomické limity jaderné energetiky

Jaderná energetika ve světě postupně vyklízí své dřívější pozice. V historii zmizela ne tak dávná hesla jako „renesance jádra“, ukazuje se, že v prostředí otevřeného trhu nemají nové reaktory šanci oproti jiným zdrojům. Cílem mezinárodní konference NEC 2014 „Ekonomické limity jaderné energetiky“ je za účasti zahraničních i českých expertů diskutovat právě tyto ekonomické stránky jaderné energetiky, které podmiňují její budoucnost.

 

Exkurze napříč národními parky Šumava a Bavorský les

Hnutí DUHA pořádá každoroční poznávací túru napříč národními parky Šumava a Bavorský les.

Týdny pro les a divočinu

Hnutí DUHA každým rokem pořádá několik týdenních pracovních pobytů v lese pro veřejnost. Lidé na nich pomáhají obnovit zdravé porosty po celé České republice.

Přednáška: Jak zmírnit klimatickou změnu?

Akademie věd ČR, Informační centrum OSN v Praze, Centrum pro otázky životního prostředí UK a Klimakoalice ve spolupráci s nadací Heinrich Böll Vás srdečně zvou na přednášku:

prof. Jim Skea, místopředseda Pracovní skupiny III IPCC: Jak zmírnit klimatickou změnu?

Místo: Akademie věd ČR, sál č. 206, Národní třída 3, Praha 1

Prosíme o potvrzení účasti: Petra.Zahradnikova(at)osn.cz, tel. 255 711 645

Program

16:00

Prázdniny v šumavském národním parku

Příležitost pro dobrovolníky i praktikanty.

Lesní vzdělávací kurz

Chcete zlepšit životní prostředí ve vašem okolí?
Zachraňujete poslední zbytky přírodně cenných lokalit, ale nikdo o tom neví?
Potřebujete na své činnosti a rozvoj získat peníze?

Happening: Pane premiére, koho podpoříte?

Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka odjíždí do Bruselu, kde bude spolu s premiérkami a premiéry dalších zemí EU schvalovat nové klimatické a energetické cíle. Významný evropský summit bude rozhodovat o energetické a klimatické politice na příštích patnáct let. Česká vláda prozatím avizovala, že chce slabý návrh Evropské komise na snížení spotřeby ropy, uhlí i plynu a zvýšení domácí výroby čisté energie ještě víc oslabit.

Koncert pro šumavskou divočinu

Priessnitz, Please The Trees, W.W.W. Neurobeat s Pavlem Fajtem a legendární Tři čutory z osady Nádraží v Krásném Lese, co věří na čundry divočinou...

Promítání dokumentu DivoČINY

Staré divočiny zmizely, nové činy je navrací zpět...

Srdečně vás zveme na mimořádnou projekci dokumentárního filmu DivoČINY v rámci komponovaného večera 13. ledna 2014 od 18:00 ve velkém sále Městské knihovny.

Vstup zdarma.

Po filmu bude následovat panelová diskuse o návratu velkých savců do volné přírody ČR, které se zúčastní odborníci i protagonisté filmu:

Stránky